دوشنبه، 25 تیر 1403| 15 July 2024

آفتاب ایلام -  نورالدین رحیمی صبح امروز  در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل بیمه سلامت ایلام برگزار شد به اجرای طرح پوشش همگانی بیمه سلامت اشاره و اظهار داشت: طرح پوشش همگانی از سیزدهم آبان ماه امسال آغاز شده که هدف از اجرای این طرح بیمه کردن افرادی است که فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای هستند که در همین راستا افرادی که فاقد تمکن مالی‌اند و توان پرداخت حق بیمه را ندارند مشمول دریافت یارانه از دولت هستند و دفترچه رایگان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: در استان ل ایلام طرح پوشش همگانی از همان روز اول در دفاتر طرف قراردار بیمه سلامت آغاز و برحسب میزان درآمد افراد مشمول 100، 50 و یا صفر درصد یارانه حق بیمه خواهند شد البته شناسایی مشمولان این طرح به عهده وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی است.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام عنوان کرد: چنانچه ابزارمناسب شناسایی افراد متمکن و غیر متمکن در کشور وجود داشته باشد دفترچه رایگان تنها به افراد نیازمند و واجد شرایط ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت پرداخت مطالبات مراکز تشخیص درمانی بیان کرد: علی رغم شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی کشور و همچنین با توجه به اهمیت موضوع سلامت، لزوم توجه مسئولان به این حوزه،تداوم بیمه شدگان بیمه سلامت و در راستای افزایش رضایت‌مندی پزشکان تمام تلاش خود را جهت پرداخت به موقع مطالبات مراکز تشخیص درمانی انجام داده‌ایم که در همین راستا طی سال‌های اخیر کم شدن بازه زمانی پرداخت مطالبات بی سابقه بوده است.

وی تصریح کرد: در راستای افزایش رضایت‌مندی پزشکان، سایر کادر درمانی برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستایی کلیه مطالبات سال 97سطح یک برنامه پزشک خانواده که شامل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت پرسنلی با دانشگاه علوم پزشکی تسویه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام در رابطه با اجرای طرح رسیدگی الکترونیکی به اسناد بیمارستانی خاطرنشان کرد: طرح رسیدگی الکترونیکی به اسناد بیمارستانی در کلیه بیمارستان‌های استان شروع که امیدواریم تا پایان امسال با اجرای این با حذف پرونده کاغذی و کاهش نیروی‌انسانی صرفه جویی کنیم که سبب ارتقا کیفیت و کمیت خدمات تشخیصی می‌شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان