دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام - حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار داشت: افزایش قیمت بنزین نباید موجب افزایش قیمت‌ها و سختی معیشت مردم شود.

امام جمعه ایلام گفت: مردم ایران که گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب  بار دیگر در مقابل سوء استفاده گروهی خاص از نگرانی مردم ؛ حماسه آفرین شدند را نباید فراموش کرد و آنان را در پیچ وخم‌های معیشتی و مشکلات اقتصادی یا ادارات رها کرد.

خطیب جمعه ایلام در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب ضمن حمایت از تصمیم سه قوه در خصوص سهمیه بندی بنزین، به مسئولان نیز توصیه اکید کردند که اجناس صنوف مختلف بیش از این گران نشود و مردم متحمل هزینه‌های سنگین نشوند.

وی افزود: مسئولان بدانند که جلوگیری از تورم و گران شدن اجناس صنوف مختلف مطالبه اصلی مردم بعد از سهمیه بندی بنزین است و مسئولان و ناظران باید به صورت لحظه‌ای محسوس و نامحسوس قیمت کالاهای اساسی و اجناس صنوف مختلف را رصد و از گرانی جلوگیری و در راستای نظارت بر قیمت اجناس از نیروی بسیج نیز استفاده کنند.

کریمی‌تبار یادآورشد: برخی گزارشات از افزایش قیمت اجناس در استان ایلام خبر می‌دهند که مسئولان موظف بر آن هستند تا نظارت‌ها را بیشتر و پر‌اثر کنند که این افزایش‌ها متوقف شود و قیمت‌ها به نرخ‌های معمول و منطقی بازگردد.

مبحث بعدی سخنان امام جمعه ایلام اتفاقات حادث شده به بهانه بنزین در کشور بود که گفت: بررسی نیروهای امنیتی و اعترافات دستگیر شدگان نشان می‌دهد این حوادث و تخریب‌ها و آتش‌سوزی‌ها توسط اشرار آموزش دیده توسط دشمنان انقلاب اسلامی بوده و مردم بزرگوار ایران در آن نقش نداشته و از آن بیزاری کرده‌اند.

وی گفت: وقتی مردم در مقابل اشرار صف آرایی کرده‌اند و آنان را با شکست مواجه کرده‌اند حالا نوبت مسئولان است تا تلاش کنند قدرت خرید مردم کاهش نیابد و وعده‌های داده شده عملی شود.

امام جمعه ایلام با انتقاد از مسئولان اجرایی اختصاص یارانه معیشتی یادآور شد: بسیاری از خانوارهای ایلامی که واجد شرایط و مستحق دریافت یارانه معیشتی هستند تا کنون این یارانه را دریافت نکرده‌اند مسئولان استانی از طریق مرکز پیگیری کنند تا نیازمندان به حق خود برسند.

وی عذرخواهی و دلجویی از مردم، تسریح در عمل به وعده‌ها و نظارت مستمر بر بازار را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم ولی نعمتند این ولیان نعمت را نرنجانید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان