پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

آفتاب ایلام - یادواره شهدا بخش زر‌نه ایوان صبح امروز با حضور جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام و جمعی از مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا در مسجد سیدالشهدا (ع) بخش زر‌نه ایوان برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ پاسدار قدرت اله کریمیان با تبریک هفته بسیج  اظهار داشت: بیش از چهل سال از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد چهل سالی که آبستن حوادث و رویدادهای متعددی بوده است.

وی با اشاره به اینکه دفاع از کشور کمترین هدف شهدا بوده است گفت: شهدا به درجه‌ای از معنویت رسیده‌اند که هدفشان آرام گرفتن در جوار حق‌تعالی است و این یعنی داشتن هدفی والا.

جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام افزود: امروز یاد و نام شهدا چراغ راه ما است، شهدای انقلاب اسلامی از خالصانه‌ترین افراد جامعه هستند افرادی که مادران، همسران و فرزندان آنان سالیان سال چشم‌انتظار بوده‌اند، چشم‌انتظاری که نمی‌توان با هیچ‌چیز دنیوی آن را مقایسه کرد.

وی با تأکید بااینکه ما باید قدردان خون شهدا باشیم بیان کرد: شهدا گذشته روشن ما هستند، شهدا انسان‌های پاک بودند که عاشقانه درراه دفاع از کیان ایران اسلامی از خون خود گذشتند و اجازه ندادند یک وجب از این مرزوبوم به دست دشمن بیفتد.

این مقام نظامی تصریح کرد: این انقلاب به‌سادگی به دست نیامده است برای این انقلاب بیش از 200 هزار شهید تقدیم شده است شهدایی که ما باید وارث خون آنان باشیم.

کریمیان اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران به‌سختی به‌دست‌آمده است و طی این چهل سال تحریم‌ها و اجماع‌های زیادی علیه نظام شکل‌گرفته است اما بحمدالله به برکت خون شهدا این نظام حفظ‌شده است و روزبه‌روز پایه‌های آن مستحکم‌تر می‌شود.

جانشین سپاه امیرالمونین (ع) استان ایلام گفت: دشمنان ما از هر حربه و حیله‌ای استفاده می‌کنند تا بتوانند بر نظام ما ضربه وارد کنند، اما خوشبختانه به برکت خون شهدا و رهبری حکیمانه تمام توطئه‌های دشمنان نقش بر آب‌شده است.

وی افزود: نظام استکبار هنوز درک نکرده است که کشور ما تحریم پذیر نیست و نمی‌داند که ما با تکیه‌بر توانمان تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کنیم و این ویژگی انقلاب ما را از سایر انقلاب‌ها متمایز می‌کند.

کریمیان ادامه داد: در اوایل انقلاب کشور ما ازلحاظ نظامی در سطح مناسبی قرار نداشت اما بحمدالله امروز ازلحاظ نظامی و موشکی به حد اعلایی از توانمندی رسیده‌ایم که هیچ پرنده‌ای جرات تجاوز به حریم کشورمان را ندارد چراکه در صورت این کاربر همان لحظات اولیه ساقط خواهد شد که نمونه آن را طی ماه‌های گذشته شاهد بودیم.

این مقام نظامی با اشاره به اینکه نظام ما از پشتوانه مردمی برخوردار است تصریح کرد: نظام استکبار از قدرت نرم جمهوری اسلامی یعنی مردم همیشه درصحنه واهمه دارد چراکه مردم ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف پای انقلاب وارمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و دشمنان را ناکام گذاشته‌اند.

جانشین سپاه امیرلمومنین (ع) استان ایلام خاطرنشان کرد: مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب در بحث سهمیه‌بندی بنزین جای تقدیر دارد چراکه مقام معظم رهبری با حمایت از سران قوا اتحاد، همدلی و یکپارچگی را در سطح جامعه ایجاد کردند.

کریمیان با تأکید بااینکه دشمنان سعی در القاء عدم توانایی نظام در پاسخگویی به مطالبات مردم را داشت یادآور شد: دشمن خیال می‌کرد این فتنه ناقص‌الخلقه تمام کشور را فرامی‌گیرد اما تمام برنامه‌ریزها ناکام ماند و مردم با حضور گسترده خود صفشان را از آشوب گران جدا کردند.

وی در پایان بیان داشت: مردم ما قطعاً بازیگر و کارگردانان حوادث اخیر را می‌شناسند و مطمئن هستند که سرنگونی استکبار محقق خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان