جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ٢,٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ٠.٧ درصد افزایش است. 

 

کل خانوارها

 

در آبان ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ١٨٧,٨ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٦ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ٢.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ٠.٧ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای کشور ٢٧.٠ درصد می‌باشد.

 

 بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه به ترتیبت مربوط به استان ایلام (٣٣.٣ درصد) و استان لرستان با (31/8) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢١.٢ درصد) است. نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به عدد ٤١.١ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان ایلام (٤٩.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ قم (٣٥.٦ درصد) است.


 
  خانوارهای شهری

 در آبان ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ١٨٧,٠ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٥ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان‌های گلستان و کهگیلویه و بویراحمد با ٢.٢ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خراسان جنوبی با ٠.٦ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٢٧.٠ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوارهای شهری به ترتیب مربوط به استان ایلام (٣٢.٢ درصد) و لرستان‌‌ (31.7) درصد و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢١.٩ درصد) است. نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای شهری به عدد ٤٠.٣ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان ایلام (٤٩.٠ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٣٤.٤ درصد) است.

 

 


 

خانوارهای روستایی

 

در آبان ماه 1398 عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (100=1395) عدد 192.0 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل 1.8 درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام با 3.2 درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با 0.6 درصد افزایش می‌باشد.

 

 درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای روستایی 27.3 درصد می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (38.1 درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (18.0 درصد) است. نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به آبان ماه 1398 برای خانوارهای روستایی به عدد 45.1 درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان ایلام (53.7 درصد) و کمترین آن مربوط به استان‌های البرز و قم (39.9 درصد) است.


‌َ

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان