سه شنبه، 08 خرداد 1403| 28 May 2024
فرمانده سپاه استان ایلام:

درس ایثارو فداکاری شهدا به نسل های آینده منتقل شود

۱۳۹۸/۰۹/۱۱ ۱۳:۱۹ چاپ کدخبر: 369

آفتاب ایلام - سردار جمال شاکرمی شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت سردار شهید «یادگار امیدی» اظهار داشت: اندیشه‌ها و تاکتیک‌های رزمی شهید نیادگار امیدی» بر اساس مستندات به‌گونه‌ای است که باید به عنوان کارگاه‌های‌ آموزشی برای فرماندهان جوان جنگ ندیده آموزش داده شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: شهدا خالق صحنه‌هایی بی‌بدیل هستند و جامعه‌ کنونی ما نیازمند برگزاری یادواره‌های شهداست تا نسل‌های جدید که جنگ را درک نکرده‌اند با رشادت‌ها و عظمت کار شهدا و ایثارگران آشنا شوند.

وی  افزود: درس حماسه آفرینی و شیوه زندگی فروتنانه شهدا باید برای نسل‌های آینده تبیین و اشاعه و بازخوانی شود تا نسل‌های جنگ ندیده راه و رسم درست زندگی کردن را از شهدا و ایثارگران بیاموزند.

شهدا سند مظلومیت ،عزت و سرافرازی ملت ایران هستند

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین الله‌نور‌کریمی‌تبار در گرامیداشت یاد سردار شهید «یادگار امیدی» اظهار داشت: کشتن فرمانده ارشد گروه فرسان از عهده و توان هر‌ کسی جز شهید امیدی خارج بود و درگیری‌های مداوم با این گروه در نهایت منجر به شهادت این شهید گرانقدر شد.

وی اظهار کرد: شهید امیدی با درایت و تیزبینی بالایی که داشت همواره در نبردها و عملیات‌ها با کمترین تلفات نیروی خودی، بیشترین و سهمگین‌ترین ضربه‌ها را به دشمن وارد می‌کرد.

امام جمعه ایلام افزود: شهید امیدی همواره به‌دنبال کسب روزی حلال بود و در کنار تلاش و کار از مبارزه شجاعانه بر علیه ساواک ترسی نداشت و بعد از شروع جنگ تحمیلی نیز با ترک همسر و فرزند و مال دنیا به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت.

کریمی‌تبار دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی را  از مهمترین و با ارزش‌ترین گذشته‌های ایران اسلامی خواند و اضافه کرد: همه شهدا ستارگان هدایت و به نوعی منتخب و برگزیده خداوند محسوب می‌شوند اما برخی از شهدا چون شهید یادگار امیدی به‌عنوان شهدای شاخص و چهره‌های ماندگار الگویی واقعی از انسانیت، شجاعت، ایثار، بی‌باکی و تهور برای نسل جوان و نوجوان هستند که باید نسل جدید برای یافتن مسیر درست زندگی آنها را الگوی خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه شهدای گرانقدر از جمله شهید یادگار امیدی چراغی پرفروغ و تابنده بر سر مسیر نسل کنونی و آیندگان هستند، افزود: تمام تلاش دشمن در جنگ نرم، جدا کردن جوانان و نوجوانان نسل کنونی از پیشینه و گذشته پرافتخار خود از جمله شهدا و دفاع مقدس است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: نفوذ در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان، نوجوانان و مسئولان از حربه‌های دشمن برای بی‌هویت کردن نسل کنونی از گذشته پرافتخار این کشور است.

وی تاکید کرد: شهدا و ایثارگران سند مظلومیت و افتخار ایران اسلامی هستند و باید همه نسل‌ها با دستاوردها و اهداف شهدا انس و پیوندی عمیق و ناگسستنی داشته باشند و با تاسی از شهدا و حرکت در مسیر آنها ایران اسلامی از برهه‌های حساس به سلامت عبور کند و مسئولان نیز باید همواره به مناسبت‌های مختلف با برگزاری یادواره‌های مختلف عطر و نام شهدا را در سطح جامعه عطرآگین کنند.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان