چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام - غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در پانزدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از مردم بصیر و موقعیت شناس و آگاه جمهوری اسلامی برای برگزاری راهپیمایی در کشور که موجب ناامیدی دشمنان کشور شد تشکر می‌کنم.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه و باز هم از مردم تشکر می‌کنم که صف خود را از اراذل و اوباش جدا کردند، افزود: از منظر قوه قضائیه صف معترضان و افرادی که نگران افزایش قیمت سوخت بودند و به واسطه نگرانی به خیابان‌ها آمدند، از اغتشاشگران جدا است.

اسماعیلی گفت: علی رغم اینکه این اعتراضات خیابانی بدون مجوز غیر قانونی بود ما آن‌ها را اغتشاشگر نمی‌دانیم و آتش زدن اموال عمومی و بر هم زدن امنیت کشور و به شهادت رساندن پاسداران کشور کار گروه‌های خاصی بود که شناسایی شدند.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: آن ها وابسته به سرویس‌های بیگانه بودند که قصد بر هم زدن امنیت در برخی شهر‌ها داشتند.

اسماعیلی گفت: در پی این تجمعات گروه‌هایی بازداشت شدند که در همان ابتدا رئیس قوه قضائیه دستور دادند اقدامات عاجلی در جهت تکفکیک بازداشت شدگان انجام شود.

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: در همین راستا مسئولان قضایی در محل بازداشت این افراد حضور پیدا کردند و با آن‌ها دیدار چهره به چهره داشتند.

وی افزود: بنده به همراه دادستان کل کشور و دادستان تهران از زندان اوین و بازداشتگاه پلیس امنیت و زندان تهران بزرگ بازدید داشتیم.

سخنگوی دستگاه قضا بیان کرد: در تمام کشور هم مسئولان قضایی باید هر چه سریع‌تر از بازداشتگاه‌ها بازدید داشته باشند و نسبت به تفکیک ان‌ها اقدام کنند.

اسماعیلی اظهار کرد: تعداد بازداشت شدگان از روز اول کاهش پیدا کرده است و در تهران حدود ۳۰۰ نفر بازداشت هستند. باید افراد تفکیک و با قرار آزاد شوند.

سخنگوی دستگاه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود در اغتشاشات اخیر تعدادی دانشجو هم بازداشت شدند و وضعیت آن‌ها چگونه است؟ گفت: ما در حوادث اخیر بازداشتی‌هایی از اقشار مختلف داشتیم که تعدادی از آن‌ها دانشجو بودند که ما آن‌ها را اراذل و اوباش نمی‌دانیم و به دلیل نگاه ویژه رئیس قوه قضاییه به قشر دانشجو، ایشان دستور دادند که به پرونده آن‌ها به صورت ویژه رسیدگی شود.

اسماعیلی افزود: تعداد زیادی از آن‌ها آزاد شدند و در حال حاضر هم تعداد بازداشتی‌های دانشجو کمتر از اعداد انگشتان دست است.

وی گفت: الان تعدادی از سیاسیون کشور از سفره دانشجویان نان می‌خورند و می‌خواهند که همیشه تعدادی دانشجوی زندانی داشته باشیم که از نمد آن‌ها برای خود کلاه می‌سازند و اعتراضات دانشجویان را بزرگ و جریان سازی می‌کنند، اما زمانی که این دانشجویان آزاد می‌شوند آن‌ها سکوت می‌کنند.

سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد:این افرادی که سنگ دانشجویان را به سینه می‌زنند هیچ خبری از آزادی آن‌ها منتشر نکردند و ما آن‌ها را به آزادی سیاسی دعوت می‌کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان