جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام -  با ورود سامانه بارشی پر‌قدرت از اواخر وقت یکشنبه دهم آذرماه به استان ایلام پس از حدود یک ماه، بارندگی‌ها در ایلام آغاز شد و بامداد سه‌شنبه 12 آذرماه نیز نخستین برف پاییزی ارتفاعات و مناطق کوهستانی این استان را سفید‌پوش کرد و دامنه ریزش‌های این سیستم بارشی که کماکان ادامه دارد تمامی مناطق مختلف استان ایلام را در بر گرفته ‌اما میزان بارش‌ها در مناطق شمالی و کوهستانی بیشتر از سایر نواحی است و وزش باد به نسبت شدید، رگبار، رعد و برق، صاعقه، مه‌گرفتگی در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها از دیگر پیامدهای جوی این سامانه است.

تمام جاده‌های این استان لغزنده است

سرهنگ رضا همتی‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت جاده‌های استان ایلام اظهار داشت: تمام جاده‌های این استان لغزنده است و در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها با پدیده مه‌گرفتگی مواجه هستیم که در برخی مواقع باعث اختلال در عبور و مرور خودروها می‌شود.

رئیس پلیس راه استان ایلام افزود: بدلیل شرایط جوی نامناسب، بارش باران و لغزندگی جاده‌ها از تردد غیرضروری در محورهای مواصلاتی خودداری کنند زیرا با توجه به شدت بارش‌ها احتمال آبگرفتگی در برخی جاده‌ها و یا ریزش کوه در مسیرهای کوهستانی وجود دارد.

نوراله دلخواه نیز به آخرین وضعیت جاده‌ای استان ایلام اشاره و اظهار داشت: مشکل جاده کمربندی دهلران که به علت بارندگی، آسفالت روی پل دچار نشست شده، تا ساعت دیگر حل و تردد در این جاده انجام خواهد شد.

مدیرکل پایانه‌ها و امور حمل و نقل استان ایلام گفت: هم اکنون عوامل راهداری و پلیس راه در حال برطرف کردن مشکل هستند و توصیه می‌شود رانندگان تا رفع انسداد راه، از داخل شهر دهلران تردد کنند.

ریزش جاده‌ای در25 نقطه  ایلام

دلخواه افزود: ریزش در 25 نقطه در محورهای مواصلاتی استان به علت بارش برف و باران رخ داده است که این محورها شامل ایلام، سه راهی جندالله، ایلام ،تونل آزادی، سه راه کارزان سرابله ،حمیل، ایلام، چنارباشی، تونل پیامبر اعظم و سه راهی ملکشاهی ، ارکواز است.

وی اظهار داشت: تمام اکیپ‌های راهداری استان در محورهای مواصلاتی، در حال آماده باش هستند و عملیات راهداری در حال انجام است و تردد به صورت ایمن برقرار است.

خسارت جانی در استان ایلام نداشته‌ایم

همچنین سعید کریمیان  با اشاره به اینکه آب باران به برخی منازل دارای ساخت و ساز غیرمجاز که در حاشیه یا مسیر رودخانه و مسیل‌ها ساخته شده‌اند، وارد شده است اظهار داشت: برخی خانه‌های واقع در یکی از نواحی حاشیه شهر ایلام که در مسیر مسیل ساخته شده دچارآبگرفتگی شده است که با توجه به ساختار و محل ساخت این خانه‌ها ورود آب به این منازل عجیب و دور از انتظار نیست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام افزود: بر اساس اعلام فرمانداران شهرستان‌های ده‌گانه استان هیچ گزارشی مبنی بر بروز خسارت و آسیب ناشی از بارش باران در استان مشاهده نشده است.

احتمال ورود یک سیستم جدید بارشی با هسته سرد در اواخر هفته جاری به استان وجود دارد

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام نیز گفت: این سامانه امروز از آسمان استان ایلام خارج می‌شود اما احتمال ورود یک سیستم جدید بارشی با هسته سرد در اواخر هفته جاری به استان وجود دارد.

ساسان رستمی افزود: هوای استان ایلام از اواخر وقت یکشنبه دهم آذرماه به علت ورود سامانه بارشی بارانی و ناپایدار شد که این بارش‌ها تا ساعاتی از روز سه‌شنبه ادامه دارد و اوج بارش‌ها در روز دوشنبه بود.

وی اظهار داشت: استان ایلام در ماه های مهر و آبان، پاییز خشکی را همچون سال های گذشته (به استثنای پارسال ) پشت سرگذاشت و در این 2 ماه کمترین بارش نزولات جوی رخ داد و بیشتر روز و شب های پاییز در ماه های مهر و آبان بدون بارش باران سپری شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان