دوشنبه، 14 اسفند 1402| 04 March 2024

 


آفتاب ایلام -  در حالی که جلال میرزایی، نماینده  ایلام  در مجلس  و قاسم سلیمانی دشتکی حدود هفته قبل از تایید لایحه منطقه آزاد مهران توسط شورای نگهبان خبر داده بودند اما دیروز نامه ای منتشر شد که خلاف گفته های آنان را اثبات می کند.

ظاهرا نامه ای توسط شورای نگهبان به علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی ارسال شد که نشان می دهد این شورا هنوز اعتقاد دارد ایرادات وارده برطرف نشده و به همین دلیل از تایید مصوبه مجلس درمورد ایجاد منطقه آزاد مهرانبار دیگر خودداری کرده است.

درنشست خبری جلال میرزایی  با  رسانه های استان و اعلام خبر توسط استاندار ایلام  بحث منظقه آزاد مهران دوباره بر صدر اخبار استان نشست حتی  زمانِ آغاز عملیات اجرایی منطقه آزاد مهران را نوید دادند.

با نگاهی به نامه روز گذشته شورای نگهبان اکنون این پرسش وجود دارد که چرا نماینده ایلام و استاندار آن پیش از تایید شورای نگهبان سعی کرد ند پیش دستی کرده و از آغاز عملیات اجرایی آن  را مجدد درسال جاری خبر دهند؟

اگرچه در نامه شورای نگهبان هم بر اصلاح لایحه مناطق آزاد در مجلس صحه گذاشته شد اما به نظر می رسد در بخش دوم  نوید آقایان  یعنی آنجایی که  اعلام کرده‌اند که “یکی از حقوقدانان شورای نگهبان  از تایید شورای نگهبان خبر داده است. و به زودی به نتیجه می‌رسد اندکی اغراق شده است.

به نظر می رسد نماینده ایلام درصدد بهره برداری تبلیغاتی از این لایحه پیش از آغاز نام نویسی نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم بوده است و استاندار ایلام نیز در چیدن میوه نرسیده تعجیل کرده است.

به هر حال؛ لایحه منطقه آزاد مهران که به گفته آقایان ایرادات آن در مجلس رفع شده بود بازهم پشتِ سدِ شورای نگهبان ماند اما باید متذکر شد که نمایندگان استان ایلام و استاندار آن می بایست در مورد رسانه ای کردن مسایلی از این دست دقت نظر بیشتری به خرج دهند تا فضای عمومی دچار التهاب و تنش نشود زیرا ایجاد منطقه آزاد مهران به دلیل تاثیرات مثبت و منفی ای که بر مرکز استان خواهد گذاشت دارای موافقین و مخالفین متعددی بوده که با اعلام هر خبری در مورد آن به شدت بر فضای سیاسی و اجتماعی استان اثرگذار خواهد بود.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان