سه شنبه، 08 اسفند 1402| 27 February 2024

آفتاب ایلام |هیئت مدیره خانه مطبوعات استان ایلام و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان عصر امروز با نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام دیدار، در این دیدار حجت الاسلام الله نور کریمی‌تبار ضمن تبریک روز خبرنگار، از خبرنگاران به عنوان وجدان بیدار جامعه یاد کرد و اظهار داشت: در دنیای کنونی تأثیرات شگرف رسانه بر جهت دادن به اخبار و وقایع موجود بر کسی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان ایلام گفت: این تاثیرات شگرف رسانه نیازمند آن است که اهل رسانه آن را به سمت و سوی حق و عدالت و مطالبه‌گری جهت احقاق حقوق از دست رفته مردم قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: موثر بودن رسانه در جامعه نیازمند آن است که اصحاب رسانه ضمن مطالبه‌گری و احقاق حق، انصاف، صداقت و واقعیت محور باشند.

امام جمعه ایلام گفت: استفاده از ابزارهای اغراق، استفاده از واژه‌های دروغین و ارائه تصویر غلط از  فضای جامعه نیز در شان رسانه‌ها نبوده و نیست و لازم است در فضای کنونی جامعه که ابزارهای فنی روز اعم از برخط و آنلاین نقش مهم و اساسی در خبردهی و خبر رسانی بر عهده دارند نیز در رسانه‌های کشور و استان مورد استفاده قرار گیرند.

ایجاد چهره موجه از یک حزب و گروه و ارائه تصویری منفی از گروه دیگر که ممکن است باب طبع ما نباشد آفت رسانه و رسالت خبرنگاری به تعبیر نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام بود که گفت: از تحریف بپرهیزد که تحریف در معنی ساده آن همانا بزرگ نمایی و یا کوچک نمایی اخبار است .

خطیب جمعه ایلام که میزبان اعضای خانه مطبوعات استان ایلام بود یادآوری کرد: دقت در انعکاس اخبار و مرجعیت خبر نیز لازمه وجود رسانه‌های مورد وثوق مردم است که تلاش برای مرجعیت بودن نشانه شان و جایگاه ولای خبرنگاری است که به آن توصیه دارم.

وی به فرمایش اخیر مقام معظم رهبری اشاره و یادآورشد: مقام معظم رهبری فرمودند: قادریم تحریم را بشکنیم به شرط اینکه اول تحریف را بشکنیم اشاره و گفت: وظیفه رسانه برای شکست تحریف آن است که به تبین بپردازد.

کریمی‌تبار در ادامه رسانه‌های استان را به تلاش برای اعتلای استان ایلام توصیه کرد و خاطرنشان کرد: مطالبه‌گری، و انعکاس واقعیات و بلندگو‌گری خواسته‌های مردمی با رعایت شان و شون مخاطبین ضرورتی است که برای انجام آن نیازمند قلم‌های رسا، شفاف و معتقد به اعتلای استان هستیم.

 

در ادامه این نشست، عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گزارشی از وضعیت رسانه‌های استان ایلام ارائه و به فعالیت‌های انجام شده در جهت افزایش سطح دانش، آموزش و تبین‌گری خبرنگاران ارائه داد و سپس اعضای خانه مطبوعات هرکدام نقطه نظرات و مسائل و مشکلات حوزه رسانه و خبر را ارائه دادند.

منبع: تسنیم

 

همراهان عزیز،آفتاب ایلام را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آفتاب ایلام» دنبال کنید

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان