چهارشنبه، 09 اسفند 1402| 28 February 2024

قیمت روز طلا امروز جمعه ۱۷ مرداد

۱۳۹۹/۰۵/۱۷ ۱۱:۱۸ چاپ کدخبر: 4076

آفتاب ایلام| قیمت روز طلا امروز جمعه ۱۷ مرداد ۹۹ اعلام شد که قیمت طلای جهانی درپی حادثه بندر بیروت افزایش یافت و قیمت در بازار تهران نیز جهشی مجدد را تجربه کرد.

روزگذشته در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۱۲۷ هزار تومان، قیمت دلار ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است.

دیروزدر بازار آزاد قیمت طلا و سکه نسبت به چهارشنبه با افزایش همراه بود که یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت طلا در بازار داخلی علاوه بر افزایش قیمت ارز، افزایش قیمت طلای جهانی و ثبت رکورد بالای ۲۰۰۰ دلاری برای هر اونس طلاست.

به‌دنبال کاهش نرخ بهره و افزایش سرمایه‌گذاری در بازار طلا به‌دلیل نگرانی از تبعات تورمی سیاست‌های محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی ۳۳ درصد رشد داشته است.

هم اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۱۲۷ هزار تومان، قیمت دلار ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شد.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۱۲۷ هزار تومان، هرگرم طلای ۲۴ عیار یک‌میلیون و ۵۰۲ هزار تومان و هر مثقال طلا ۴ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۲۰۵۱ دلار معامله شد.

هر اونس طلا در ساعات نخست معاملات دیروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۲۰۴۳ دلار و ۵۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۰.۳۶ درصد رشد به ۲۰۵۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

در بازار آزاد دیروز قیمت دلار ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان، یورو ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۵۷۰ تومان اعلام شد.


همراهان عزیز،آفتاب ایلام را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آفتاب ایلام» دنبال کنید


صرافی‌های بانک‌ها دیروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش ۳۰۰ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۳ هزار تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار تومان خریداری کردند.

طی روز گذشته قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها ۲۶ هزار تومان درج شد.

پنج‌شنبه شب رکورد جهانی قیمت طلا در حالی برای چندمین بار شکسته شد که پاندمی ویروس کرونا چشم‌انداز اقتصادی جهان را مبهم کرده تقاضا برای طلا را بالا برده است. البته کارشناسان هشدار می‌دهند سرعت بالای رشد قیمت‌ها ممکن است منجر به سقوط و اصلاح آن در آینده شود.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۲۲:۱۰ به وقت تهران به رکورد تاریخی جدید ۲،۰۶۹.۷۹ دلار رسید و سپس با اندکی افت در ۲،۰۵۷.۶۴ دلار تثبیت شد که ۰.۹۶ درصد یا ۱۹.۵۲ دلار بالاتر از قیمت بسته شده دیروز است.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم پس از ثبت رکورد ۲،۰۸۱.۸۰ دلار، در ۲،۰۶۹.۸۹ دلار تثبیت شد که ۱ درصد یا ۲۰.۴۰ دلار بالاتر از قیمت بسته شده دیروز است.

 

 

تغییر قیمت لحظه نوع
(۰.۰۲%) ۴۰ ۲۳۰,۰۲۰ دلار
(۰.۰۱%) ۳۰ ۲۶۷,۵۲۰ یورو
(۰.۰۶%) ۲۰۰ ۳۱۱,۹۶۰ پوند
(۰.۰۲%) ۱۰ ۶۴,۵۰۰ درهم امارات
(۰.۹%) ۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰ سکه بهار آزادی
(۰.۰۲%) ۲۰,۰۰۰ ۱۱۴,۷۶۰,۰۰۰ سکه طرح جدید
(۰.۵۳%) ۳۰۰,۰۰۰ ۵۶,۸۰۰,۰۰۰ نیم سکه
(۰.۹۱%) ۳۰۰,۰۰۰ ۳۲,۸۰۰,۰۰۰ ربع سکه
(۱.۷۱%) ۳۰۰,۰۰۰ ۱۷,۵۰۰,۰۰۰ سکه گرمی
(-۰.۰۴%) -۵,۰۰۰ ۱۱,۲۸۷,۰۰۰ گرم طلای 18
(-۰.۰۴%) -۶,۰۰۰ ۱۵,۰۴۹,۰۰۰ گرم طلای 24
(-۰.۰۴%) -۲۰,۰۰۰ ۴۸,۸۹۰,۰۰۰ مثقال طلا
(-۰.۰۲%) -۵۱ ۲,۰۶۳.۴۷ انس طلادلار
(۰.۱۱%) ۱۱۵ ۱,۰۰۲.۲ پلاتیندلار
(۰.۰۷%) ۲ ۲۸.۶۴ انس نقرهدلا
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان