چهارشنبه، 09 اسفند 1402| 28 February 2024

محمد کریمیان در گفت وگو با آفتاب ایلام، با اعلام افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته اظهار داشـت: استمرار وضعیت قرمز در استان ایلام ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: روند ابتلای به کرونا ویروس در استان ایلام، همواره رو به افزایش است و این افزایش نیازمند پیش‌بینی وضعیت‌های جدید حاد در این استان است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته آمار قربانیان کرونا ویروس، آماری افزایشی است و این آمار هشداری است برای ایجاد محدودیت‌ها و اعمال نظارت‌های بیشتر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توسط احاد مردم.

کریمیان با اشاره به ایام مبارک عید سعید غدیر خم  و دید وبازدید و تبریک و تهنیت این روز مبارک یادآورشد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از حضور در اجتماعات و استفاده از ماسک برای این ایام یک ضرورت نجات دهنده برای قطع زنجیره کرونا ویروس است.

وی از مراکز فرهنگی، تبلیغی و مساجد و متولیان برگزاری این ایام مبارک خواست و گفت: توجه به پروتکل‌های بهداشتی و آن چه به عنوان تصمیم ستاد مرکزی و استانی کرونا ویروس ابلاغ شده است را مد نظر قرار داده و اجازه ندهند تا در قالب جشن و سرور این ایام شیوع کرونا ویروس روند افزایشی داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک در مراودات و حضور در معابر، ادرات، بازار و دورهمی‌ها هرچند در استان ایلام توسط شهروندان به نسبت دوهفته قبل از استفاده مناسب‌تر برخوردار است، اما اگر یک نفر نیز از این مهم سرپیچی کند، آن یک نفر بمب متحرک برای آلودگی در جامعه است.

کریمیان فرهنگ‌سازی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را ضروری و از اصحاب رسانه به عنوان سربازان اطلاع رسانی و فرهنگ‌ساز جامعه خواست و افزود: رسانه‌ها رسالت فرهنگ‌سازی، آموزشی و اطلاع رسانی را برای نجات جان شهروندان مضاعف کنند، کرونا ویروس بی رحمانه در حال جان گرفتن از شهروندان است.

 

همراهان عزیز،آفتاب ایلام را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آفتاب ایلام» دنبال کنید

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان