سه شنبه، 08 اسفند 1402| 27 February 2024

آفتاب ایلام،  شادمهر‌ کاظم‌زاده عصر‌ امروز در نشست رسانه‌ای خود که به دعوت خانه مطبوعات استان ایلام و در سالن کنفرانس اداره کل ارشاد ایلام برگزار شد اظهار داشت: در مراجعات افراد به دفاتر نمایندگان مجلس در ایلام و بررسی میدانی و حضور در مناطق شهری و روستایی حوزه نمایندگی آنچه خواسته مردم است اشتغال و وضعیت معیشتی است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال خبرنگار تسنیم که آیا آمار اعلامی کاهش نرخ بیکاری در ایلام را قبول دارید یا خیر؟ عنوان کرد: آمارهای موجود ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری و افزایش معیشت اقتصادی در ایلام با واقعیت منطبق نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه به تلاش‌های انجام شده در مورد ایجاد اشتغال در استان ایلام افزود: واقعیت آن است که آمار بیکاری در استان بیش از 40 درصد است اما آنچه مسئولان دولتی اعلام می‌کنند معیاری است که کارکرد دو ساعت در هفته را شاغل عنوان می‌کند.

وی افزود: معیار مورد نظر در شاخص‌های اعلامی که مبنای محاسبه قرار می‌گیرد به دیدگاه من با آنچه در جامعه دیده می‌شود قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون حمل و نقل مجلس شورای اسلامی در ارتباط با وضعیت زیرساخت‌های ایلام عنوان کرد: در اینکه وضعیت زیر ساخت‌ها تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله بسیار است شک نیست اما تلاش‌های انجام شده با توجه به شرایط موجود کشور نیز تلاش‌های رو به بهبودی است.

این عضو مجلس‌ شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تمام محورهای زیرساختی حوزه راه استان ایلام داری ردیف بودجه ملی هستند گفت: تلاش زیادی انجام شده است تا محورهای مواصلاتی استان ایلام در ردیف بودجه ملی گنجانده شود و امروز در استان ایلام محور ارتباطی نیست که در ردیف بودجه ملی قرار نداشته باشد.

وی پروژه تونل کبیرکوه را یکی از مهمترین پروژه‌های موفق که منتج به نتیجه شده است را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: اعتبارات این پروژه که بزرگترین تونل غرب کشور است و استان ایلام را به استان خوزستان متصل می‌کند تامین شده است.

کاظم زاده ختم جلسه خود را به واکنش به اقدام برخی تماشانما در ورزشگاه یادگار امام تبریز اختصاص و ضمن محکوم کردن این اقدام گفت: هر اقدام و کلامی که موجب تفرقه و ایجاد تنش بین اقوام ایرانی کند محکوم است.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان