دوشنبه، 14 اسفند 1402| 04 March 2024

آفتاب ایلام | سرهنگ کیاست سپهری صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه‌های استان امنیت مرزهای استان ایلام را مثال‌زدنی عنوان کرد و اظهار داشت: 435 کیلومتر مرز مشترک ایران و عراق در حوزه سرزمینی استان ایلام امن‌ترین مرز کشور است.

فرمانده مرزبانی استان ایلام گفت: این امنیت مرزی فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و معادلات مرزی در استان ایلام را فراهم آورده است.

وی، هوشمندی مرزبانان و تعامل فی مابین کلانتران مرزی دو کشور ایران و عراق را عامل اصلی برقراری این امنیت مثال‌زدنی در کشور عنوان کرد و گفت: کلانتران مرزی دو کشور در فرجه‌های تعیینی و با ملاقات‌های خود مسائل احتمالی را رصد و با تعامل به بر طرف کردن مشکلات می‌پردازند.

سپهری، نمونه‌ای از این تعامل را امنیت هزاران مشتاق کربلای حسینی در ایام اربعین سنوات گذشته در مانور بزرگ اربعین و میزبانی مرز مهران عنوان کرد و افزود: میلیون‌ها تردد جمعیتی در اربعین سنوات گذشته در مرز مهران بدون کوچکترین مسئله و مشکل امنیتی توانستند مراسم بزرگ اربعین را به انجام رسانند که این امنیت در سایه لطف الهی، تعامل بین مرزی و هماهنگی بین بخشی داخلی و هوشیاری مرزبانان سرافراز ایرانی بوده است.

فرمانده مرزبانی استان ایلام در ادامه یادآورشد: تمام امکانات، طرح‌های قبل، حین و بعد برای مراسم اربعین امسال تدوین و پیش‌بینی شده و در صورت موافقت و اجازه برگزاری مراسم اربعین امسال توسط مسئولان کشوری و شرایط موجود شیوع کرونا، برای اجرای مراسم اربعین حسینی از نگاه امنیت مرزی مشکلی وجود ندارد.

وی یادآورشد: برگزاری مراسم اربعین امسال مستلزم موافقت‌های دو کشور ایران و عراق و مصلحت‌های شرایط موجود کرونایی خواهد بود و تا کنون دستوری در این ارتباط( انجام یا عدم انجام) وصول نشده است.

بخش بعدی سخنان فرمانده مرزبانی استان ایلام به حوزه زیرساختی مرزهای استان ایلام اختصاص داشت. وی گفت: رصد اطلاعاتی مرزهای استان ایلام با استفاده از تجهیزات روز بصری انجام می‌گیرد و کوچکترین تحرک در مرزهای استان ایلام به دقت رصد می‌شود.

فرمانده مرزبانی استان ایلام، تلاش مرزبانان در گستره جغرافیایی استان ایلام در گرمای 60 درجه مناطق مرزی مهران و دهلران را تلاشی جهادی و انقلابی عنوان کرد و گفت: این اطمینان برای مردم ایران و مسئولان کشور در مرزهای استان ایلام فراهم است که صدها رزمنده جهادی در سرما و گرما با عنوان مرزبان اجازه نخواهند داد چشم نامحرمی به مرزهای جمهوری اسلامی نگاه داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: هر نگاه نامحرم به مرزهای کشور با توان نیروهای مسلح خاصه مرزبانان همیشه بیدار کور خواهد شد و مرزبانان جان خود را برای دفاع از کشور در طبَق اخلاص گذاشته‌اند و در این راه شهادت را افتخار خود می‌دانند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان