چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

حجت اله فتحی در گفت‌ وگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: در نهال ستانهای گرمسیری مهران و سردسیری ایوان بیش از ۵۶ گونه نهال جنگلی بلوط، بنه ، بادام ، ارغوان،زلزالک، محلق،دغداغان،کنار ،گل محمدی و چندین گونه دیگر تولید می شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید نهالستانهای استان ۱۰ هزار اصله نهال می باشد هم اکنون سالانه ۸میلیون تولید می شود، اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده و تجهیز و توسعه نهالستانها ،این میزان به ۱۲ میلیون خواهد رسید.

وی تصریح کرد: علاوه بر تامین نهال مورد نیاز عرصه های منابع طبیعی استان،شهرداریها ،شهرک های صنعتی، فضای سبز ادارات و نهادهای دولتی ، برای بیش از ۱۵ استان کشور نیز ارسال می گردد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام به پویش ملی تحت عنوان نهال کاری همگانی برای ایرانی سرسبز اشاره کرد و گفت:از ۱۴  میلیون نهالی که در کشور  کاشته می شود ۳ میلیون آن در ایلام انجام می شود.

فتحی افزود: کل نهال کاری کشور که در ۳۲ استان  انجام می شود ۱۴ میلیون نهال است که ۳ میلیون آن در استان ایلام انجام می شود.

وی اظهار داشت: در طرح نهالکاری همگانی با محوریت منابع طبیعی و مشارکت مردم ۳ میلیون نهال در ۸ هزار هکتار در ۱۰ شهرستان ایلام کاشت می شود.

وی ادامه داد: این استان در نهال کاری پایلوت و استان برتر کشور است به طوریکه بیش از ۷۰ هزار هکتار از بیابان های استان  در چند سال اخیر  نهال کاری شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان