جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - قاسم سلیمانی دشتکی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: استان ایلام با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و 12 هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون در هر مقطع حساسی، یاد و خاطره و تشییع پیکر شهدا انگیزه و تحولی دوباره ایجاد کرده است، اکنون در این مقطع حساس زمانی، برگزاری کنگره شهدای استان تلنگری است که با ایجاد فضای معنوی و زنده کردن یاد و خاطره آنان به ما کمک کند تا این مقطع را نیز به راحتی پشت سر بگذاریم.

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در ارتباط با شهدا و دفاع مقدس باید اقدامات ماندگاری انجام شود، یادآور شد: ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس تنها استانی بود که در جنگ مهاجرت نکرد و با تمام وجود از کشور دفاع کرد و امروز برای توسعه نیازمند کمک و جبران هشت سال مسکوت ماندن برنامه توسعه در ان دوران است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه نرخ درصد شهادت و ایثارگری ایلامیان از کل کشور بالاتر است، تاکید کرد: هر آنچه در زمینه فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا در دفاع مقدس و شهدا خاطره تعریف کرده و بنویسیم، نمی توانیم اندکی از دریای عظیم ارزش‌های این دوران و رشادت‌های فرزندان این مرز و بوم را بیان کنیم از این رو باید از همه ظرفیت‌ها و روش‌های نو در این حوزه بهره گیریم.

وی، برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده‌ها دانست و بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد.

استاندار ایلام افزود: از استان های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره‌ها را داشته‌اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود.

وی ادامه داد: یک نماد مشخص برای المان‌های شهدا در استان تعریف کنیم و نمایشگاهی مختصری از آثاری فاخر، کتاب‌ها و آثار شاخص به صورت نمایشگاه کوچکی در کنار سالنی که رهبر معظم انقلاب حضور می‌یابند دایر و برگزار شود.

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: در کارهای هنری شاخص‌های برجسته با عنوان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در کنگره به نمایش درآید، خودروهای حمل و نقل عمومی هم باید تبلیغاتی در این زمینه داشته و المان ها و عکس‌های شهدا در خیابان ها و کوچه‌های شهر به صورت شکیل نصب شوند.

وی با تاکید بر این امر که در برگزاری کنگره شهدا باید یک کار ناب و ابداعی را برگزار کنیم، گفت: آثار برجسته‌ای از استان در موزه دفاع مقدس ارائه و بیشتر تلاش شود تا هنر ایلامی با شاخصه‌های دفاع مقدس را در این کنگره به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان