جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام - حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار شامگاه شنبه در مراسم روز دانشجو که به میزبانی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در مجموعه فرهنگی لاله ایلام برگزار شد اظهار داشت: دشمن درصدد نفوذ در دانشگاه‌ و تسلط بر تفکر جوانان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر ایلام گفت: دانشجویان طالبان علم و دانش و آینده‌سازان کشور بوده و به همین جهت دشمن درصد آن است تا بانفوذ خود در این قشر متفکر، خلاق و آینده‌ساز به تسخیر افکار آنان پرداخته و راه پیشرفت کشور را سد کند.

خطیب مراسم روز دانشجو در ایلام عنوان کرد: به همت و اراده و تدبیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری ترفند دشمنان در قشر دانشجوی ایران بی‌نتیجه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز دانشجویان ایران با افتخار در سکوی نخست علم و دانش قرار دارند و نیازهای علمی، تحقیقاتی، دست‌یابی و کسب دانش و فن را آموخته و در جهان حرفی برای گفتن دارند و این حرف می‌تواند و توانسته است ایران را به استقلال علم، دانش و فن‌آوری روز برساند.

کریمی‌تبار سپس به ویژگی مهم دانشجویان اشاره و یادآور شد: مطالبه‌گری، نشاط و جوانی از خصوصیات دانشجویان بوده است که مطالبه‌گری و نشاط در مسیر درست آن اگر قرار گیرد رشد و تعالی جامعه را در پی دارد.

خطیب نماز جمعه ایلام بابیان اینکه روز 16 آذر روز تبلور اراده ظلم‌ستیزی و بیداری انقلابی دانشجویان در برابر ظلم است گفت: دانشجو یعنی مقابله گر با نظام سلطه و استکبار و مقابله باسیاست‌های شوم آمریکای جنایتکار که به‌شدت از پیشرفت و توسعه ایران اسلامی عصبانی است.

وی اضافه کرد؛ وظیفه دانشگاه‌ها و دانشجویان استقلال کشور و استقلال از وابستگی به خارج با جهاد علم و دانش است و باید خروجی دانشگاه‌های ما تربیت دانشجویان برم مبنای مکتب اسلامی باشد، زیرا این تربیت اسلامی است که می‌توانند همه دشمنان را به‌زانو درآورد.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان