جمعه، 04 خرداد 1403| 24 May 2024

آفتاب ایلام کمبود نقدینگی، تحریم و نوسانات قیمت و نبود مواد اولیه در استان ایلام موجب آن شده است تا برخی از واحدهای تولیدی استان ایلام با تعطیلی اجباری روبه‌رو شوند که نمونه این تعطیلی اجباری که ناشی از کمبود نقدینگی، تحریم و نوسانات قیمت و نبود مواد اولیه در بازار است کارخانه سولفات پتاسیم شهرستان ایوان است.

که در صورت عمل به اهداف‌ تدوینی رفع موانع و رونق تولید و بهره از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌توان امیدوار بود که این کارخانه مجدد به عرصه تولید وارد شود و علاوه بر تولید عاملی در جهت رونق اقتصادی استان ایلام و ایجاد اشتغال و مانع از اخراج و بیکاری بیش از 80 کارگر آن شود.

تعطیلی کارخانه سولفات پتاسیم ایوان

کارخانه  سولفات پتاسیم ایوان یکی از مواردی است که در سال رونق تولید به دلایلی از جمله نبود مواد اولیه از ابتدای آبان‌ماه امسال تعطیل شده است.

این کارخانه سالانه 20 هزار تن کود سولفات پتاسیم و 20 هزار تن اسیدسولفوریک تولید می‌کرد و سال گذشته نیز به دلیل آلایندگی مدتی تعطیل شد، حال پس از گذشت یک‌ سال شاهد تعطیلی مجدد این کارخانه هستیم.

نبود مواد اولیه دلیل تعطیلی

امیدعلی سبزی در بیان دلیل تعطیلی این کارخانه اظهار داشت: سال گذشته این کارخانه به‌دلیل مشکلات آلایندگی هوا تعطیل شد که پس از مدت کوتاهی و با برطرف شدن مشکل فعالیت خود را از سر گرفت.

به گفته فرماندار ایوان از ابتدای آبان‌ماه امسال مجدد کارخانه مذکور تعطیل شده که مدیران کارخانه نبود مواد اولیه را از دلایل تعطیلی آن عنوان کرده‌اند و جلسات و نشست‌هایی نیز در این باره برگزار شده است.

تأمین نقدینگی برای تأمین مواد‌اولیه

فرماندار ایوان با بیان اینکه تعطیلی کارخانه سولفات پتاسیم بیکاری 70 نفر از کارکنان را در پی داشته است، گفت: پیگیری‌ها جهت رفع مشکلات این کارخانه در حال انجام است و بر اساس جلسه‌ای که در این رابطه با حضور مسئولان استانی تشکیل شده است. قرار بر این شد که با مساعدت‌های بانکی برخی مشکلات نقدینگی و تهیه مواد اولیه برطرف شود.

تلاش برای پرداخت حقوق معوقه کارگران

وی افزود: در تلاشیم حقوق معوقه 4 ماهه پرسنل این کارخانه پرداخت شود و با توجه به سرمایه‌گذاری بالایی که در این کارخانه صورت گرفته و اهمیت آن در سطح کشور کاملا محسوس است، تلاش می‌شود در آینده نزدیک این کارخانه مجددا به چرخه تولید بازگردد.

درخواست ارائه تسهیلات

مدیرعامل کارخانه سولفات پتاسیم ایوان در روزهای اخیر، نبود مواد اولیه را دلیل تعطیلی این کارخانه عنوان کرد و گفت: درخواست یک هزار میلیارد ریال تسهیلات شده که در صورت تامین اعتبار ظرف مدت 2 ماه کارخانه وارد چرخه تولید می‌شود.

بدون تردید توسعه بخش تولید می‌تواند توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی را در پی داشته باشد و رونق تولید که امسال با این شعار نام‌گذاری شده در تحقق اقتصاد مقاومتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند سبب به‌کارگیری نیروهای جوان و پویا شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

انتهای پیام/م

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان