پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 01 آبان 1399 | 2020 Thursday 22 October  
 
 

آفتاب ایلام| علی جمالی اظهار داشت: ر پی مراجعه یکی از شهروندان به اداره پلیس و طرح شکایت با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و شناسایی متهم یا متهمان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شد.

وی گفت: متهم با مشاهده مستندات موجود، به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و عنوان داشت که شاکی قبلاً خواستگار وی بوده و به دلایلی از ازدواجش صرف نظر کرده است و این مجرم سایبری نیز با هدف اینکه نزدیکان و آشنایان در جریان خواستگاری باشند، تصاویر شب خواستگاری را در فضای مجازی منتشر کرده است.

جمالی با بیان اینکه کاربران در حفظ اطلاعات به خصوص تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت داشته باشند، عنوان کرد: با انتشار دهندگان تصاویر خصوصی و خانوادگی با هماهنگی مراجع قضایی برابر قانون برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان ایلام به هموطنان توصیه کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی قبل از هرگونه اقدامی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند و از مشاوره‌های همکاران ما استفاده کنند.‌

منبع: آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان