پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 01 آبان 1399 | 2020 Thursday 22 October  
 
 


محمد علی نظری در گفت‌وگو با آفتاب ایلام، از آغاز به کار ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان ایلام خبر داد و اظهار داشت: این جشنواره در استان ایلام فراگیر و دربرگیرنده آثار تمام خبرنگاران و صاحبان رسانه‌ای استان به‌دور از هرگونه نگاه سیاسی است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان ایلام گفت: آنچه جشنواره ششم ابوذر استان ایلام را از دیگر جشنواره‌های انجام‌شده در سنوات گذشته متمایز می‌کند، آن است که این جشنواره به‌دنبال کشف استعدادهای پنهان در سپهر رسانه‌ای استان و تلاش در جهت بالفعل‌کردن این استعدادها است.

وی به سبک داوری‌ها در جشنواره ششم اشاره و خاطرنشان کرد: جشنواره ششم در استان ایلام هم در پذیرش آثار و هم در داوری آثار به‌روش نوین و با استفاده از بستر برخط عمل می‌کند.

نظری در تشریح پذیرش آثار گفت: آثار خبرنگاران و نویسندگان، عکاسان و گرافیست‌های رسانه‌ای به‌شرط انتشار اثر در رسانه‌های مکتوب و مجاز دارای هویت در سامانه نشریات کشور ابتدا در سامانه aboozarfest.ir ثبت می‌شوند و سپس مورد داوری قرار می‌گیرند.

وی تفاوت داوری آثار ارسالی به جشنواره ششم ابوذر ایلام را در نوع و شیوه داوری جدید دانست و گفت: آثار به‌صورت منطقه‌ای و توسط داوران مناطق همجوار مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و علاوه بر آن سبک داوری بدون مشخص شدن نام رسانه و نویسنده و با استفاده از "کد "خواهد بود تا هیچ شائبه‌ای در داوری‌ها رخ ندهد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان ایلام گفت: رسانه‌های استان از امروز چهارشنبه 22 مهرماه تا 22 دی‌ماه 99 می‌توانند آثار نویسندگان و خبرنگاران خود را در قالب خبر، تیتر، گزارش، یادداشت، فیلم کوتاه مختص انتشار در شبکه‌های اجتماعی و موشن گرافیک برای شرکت در جشنواره ششم ابوذر در استان ایلام تحویل دبیرخانه این جشنواره دهند.

نظری، موضوعات موردنظر جشنواره ششم را در 10 سرفصل عنوان کرد و گفـت: کرونا، جهش تولید، کمک مؤمنانه و چهل‌سالگی دفاع مقدس و همچنین اقتصاد مقاومتی، بصیرت و دشمن‌شناسی، مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، مسائل صنفی خبرنگاران و امیدآفرینی محورهای جشنواره ششم ایلام را در بر می‌گیرد.

وی در ادامه یادآورشد: جشنواره ششم ابوذر ایلام با اهداف تقویت سپهر رسانه‌ای و دیده شدن استعدادهای نهفته در این عرصه و ساختن و آموزش و پرورش سربازان مستعد و توانمند و اهل قلم و نظر در جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی علیه جبهه رسانه‌ای دشمن برگزار می‌شود و انتظار حضور و ارسال آثار تمام خبرنگاران را داریم.
منبع آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان