پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 01 آبان 1399 | 2020 Thursday 22 October  
 
 

به گزارش آفتاب ایلام زهرا همتی روز چهارشنبه در آستانه ۲۴ مهرماه روز جهانی نابینایان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اینک از مجموع بیش از ۱۴ هزار فرد دارای معلولیت مددجوی زیر پوشش این استان دو هزار و ۹۲۱ نفر را افراد نابینا تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: از این شمار فرد دارای معلولیت نابینایی ۳۱۰ نفر خیلی شدید و ۹۱۵ نفر هم شدید بوده که از خدمات مختلف حمایتی استفاده می‌کنند.

وی یکی از اقدام‌های این اداره کل را اجرای طرح سی‌بی‌آر عنوان کرد و گفت: عمده این افراد که دچار معلولیت نابینایی هستند در قالب این طرح و در مناطق روستایی شناسایی شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی ایلام علاوه بر پرداخت مستمری و هزینه معیشتی درمانی، حمایت تحصیلی را یکی دیگر از عمده اقدام‌ها برای حمایت از افراد دارای معلولیت نابینایی در این استان عنوان کرد و اظهار داشت: هم اینک از مجموع ۲۷۸ دانشجوی دارای معلولیت این استان ۶۸ نفر نابینا هستند که از حمایت‌های مالی این اداره کل استفاده می‌کنند.

وی یکی از اقدام‌های مهم برای پیشگیری از معلولیت نابینایی را اجرای طرح غربالگری بینایی پیشگیری از تنبلی چشم عنوان کرد و افزود: این طرح با هدف سنجش بینایی کودکان سه تا شش ساله در این استان اجرا و پارسال نیز بیش از ۱۸ هزار کودک سه تا شش ساله معاینه شدند.

وی عدم مناسب‌سازی مطلوب معابر و محیط‌های عمومی را یکی از مشکلات افراد دارای معلولیت از جمله نابینایان در این استان عنوان و تاکید کرد: در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی باید مشارکت کنند تا زمینه تردد آزادانه افراد دارای معلولیت در این استان را به عنوان یکی از حداقل حقوق‌های این افراد فراهم کنند.

۲۴ مهرماه روز جهانی نابینایان نامگذاری شده است.

منبع آفتاب ایلام

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان