پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 30 مهر 1399 | 2020 Wednesday 21 October  
 
 

به گزارش آفتاب ایلام علی اصغر علی اکبری در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه در این حوادث ۲۶۲ نفر مصدوم شدند، افزود: از این شمار ۶۵ مورد حادثه جاده ای، ۴۱ مورد کوهستان، ۱۳ مورد آتش سوزی جنگل ها و مراتع، ۱۱ مورد خدمات حضوری، پنج مورد حادثه غرق شدگی، 2 مورد خدمات مناسبتی، سه مورد حادثه شهری، یک مورد سیل و آبگرفتگی، پنح مورد صنعتی و کارگاهی و یک مورد زلزله بوده است.

وی ادامه داد: از مجموع مصدومان این حوادث ۱۵۲ نفر مربوط به حوادث جاده ای، ۲۶ نفر در حوادث کوهستان، چهار نفر در حوادث آتش سوزی ، ۶۷ نفر در حوادث شهری، چهار نفر در حوادث صنعتی و کارگاهی، یک نفر در حوادث غرق شدگی و ۱۱ نفر در خدمات حضوری دچار مصدومیت شده اند.

وی با اشاره به انتشار گاز کلر و مسمومیت چندین نفر در روستای زنجیره علیا شهرستان چرداول گفت: 12 تیم امداد و نجات شامل 40 نفر نیروی عملیاتی و 2 بالگرد که یکی از آنها به عنوان بالگرد پشتیبان از استان کرمانشاه اعزام شده بود به همراه 9 آمبولانس این جمعیت به محل حادثه اعزام شدند و 39 نفر از مصدومین این حادثه توسط بالگرد وآمبولانس های هلال احمر به مراکز درمانی مرکز استان انتقال داده شدند که مورد رضایت مردم و مسئولین استان قرار گرفت.

وی در باره گسترش و فعال کردن خانه های هلال اشاره کرد و افزود: در گذشته ۲۷ خانه هلال روستایی درسطح استان فعالیت داشت که امسال و همزمان با هفته دولت ۱۸ خانه هلال جدید در مناطق روستایی استان، افتتاح شد.
وی در خصوص این خانه های هلال گفت: افراد در خانه های هلال آموزش امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات را فرا می گیرند تا در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای هلال احمر به خود، خانواده و مردم روستا کمک کنند. 

وی ادامه داد: از آغاز سال ۱۳۹۹ تا کنون بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از شهروندان این استان از آموزش های همگانی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات بهره مند شدند
وی اظهار کرد: در اجرای طرح نذر سلامت نیز در طول ماه های محرم و صفر با مشارکت داوطلبان جوان این جمعیت ۲۰ هزار ماسک در بین عزاداران در هیاتهای مذهبی توزیع شده است.

وی افزود: با توجه به محدودیت های کرونا کانون دانشجویی آموزشکده فنی پسران ایلام با مشارکت کانون های دانشجویی دانشگاه ایلام ، پیام نور و مجمع جوانان استان ایلام تعداد ۷ دوره وبینار آموزشی در فضای مجازی با حضور ۲ هزار و ۶۷ نفر از اعضای جوانان سراسر کشور برگزار شد.


منبع آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان