پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 22 اردیبهشت 1400 | 2021 Wednesday 12 May  

  آفتاب ایلام | جگر مرغ مقدار زیادی پروتئین، ویتامین D و A دارد. این پروتئین شامل ۹ آمینو اسید است، این آمینو اسید‌ها به عنوان بلوک‌های سازنده برای بدن ما عمل می‌کنند، بنابراین مصرف این محصول به عنوان یک ماده غذایی خوب به همه توصیه می‌شود. افرادی که از کم‌خونی رنج می‌برند، می‌توانند از جگر مرغ به عنوان یک غذای کامل در وعده‌های غذایی استفاده کنند.

افرادی که میزان چربی و کلسترول منفی آن‌ها بالاست نمی‌توانند جگر مرغ استفاده کنند و بهتر است از مصرف آن خودداری کنند و به جای آن کسانی که میزان چربی بدن آن‌ها در حد نرمال است می‌توانند از این محصول استفاده کنند.

 

آن‌چه در این میان اهمیت دارد سلامت مرغی است که جگر آن پس از ذبح، بسته بندی و روانه بازار مصرف می‌شود و به دست مصرف کنندگان می‌رسد. برای پرورش برخی مرغ‌های موجود در بازار از مقدار زیادی آنتی بیوتیک و انواع هورمون‌ها استفاده می‌شود و در نهایت جگر آن هم به عنوان یک ماده غذایی ناسالم محسوب می‌شود. افراد باید پیش از خرید جگر مرغ از سلامت آن مطمئن شوند و سپس آن را تهیه کنند.

جا دارد در شرایط نابه سامان اقتصادی، تولید کنندگان مرغ گوشتی توجه ویژه به نحوه استفاده از دارو‌های آنتی بیوتیک داشته باشند و با فاصله زمانی مناسب به ذبح مرغ اقدام کنند چرا که جگرمرغ مهم‌ترین جایی است که این دارو‌ها انباشته می‌شود و مصرف کنندگان آن هم قشر محروم جامعه هستند. جگر مرغ را هم می‌توان با رعایت نکات بهداشتی در بسته بندی‌های مناسب و تاریخ مصرف در اختیار مصرف کننده‌ای گذاشت که این روز‌ها در ویترین مغازه‌ها تنها تماشاکننده است.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان