پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 30 مهر 1399 | 2020 Wednesday 21 October  
 
 
تمام آرامستان ها و اماکن تفریحی ایلام بسته و تردد در آنان ممنوع شد/ ایلام در وضعیت بحران کرونایی است

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام از مسدود شدن و ممنوعیت تردد در تمام آرامستان ها و مراکز تفریحی استان ایلام خبرداد.

۱۳۹۹/۰۷/۲۴ چاپ

محمد نوذری در گفت وگو با آفتاب ایلام اظهار داشت: یکی از دلایل احصاء شده در افزایش آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان ایلام حضور مردم در آرامستان‌ها به صورت تجمعی است.
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: وضعیت فرهنگی در مرگ و میرها در استان ایلام نشان می‌دهد، اقوام و قبایل در مراسم کفن و دفن درگذشتگان حضور و خود را در غم خانواده متوفی شریک می‌دانند، این شیوه حضور در شرایط قبل از کرونا امری پسندیده بوده است اما به نظر می‌رسد در شرایط فعلی امری مزموم و نیازمند ایجاد محدودیت است.
وی افزود: به لحاظ اقدامات پیشگیرانه دستور بر آن داده شده است تا تمام ورودی آرامستان‌ها در استان بسته و با استقرار واحدهای انتظامی از ورود همراهان افراد متوفی جلوگیری شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام دیگر مشکل را حضور تجمعی شهروندان ایلامی در مراکز تفریحی استان با این دید که فضای باز و طبیعت است، دانست و گفت: حضور در طبیعت و مراکز تفریحی به صورت تجمعی، خانوادگی و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی فرقی با محیط بسته ندارد لذا تردد در این مراکز نیز محدود و ممنوع شده است.
نوذری گفت: با صدور دستوری تمام تفرجگاه‌ها و مراکز تفریحی، آرامستان‌ها در سطح استان مسدودو به فرمانداران تأکید شده بر استمرار این تعطیلی‌ها نظارت کافی داشته باشند.

وی از مردم ایلام خواست و گفت: شرایط موجود نیازمند همراهی و همکاری مردم است تا مسئولان بتوانند در کنار کادر درمانی و بهداشتی شتاب این ویروس خبیثه را کُند کنند و سلامت دوباره بر جامعه برگردانند.

منبع آفتاب ایلام

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان