یکشنبه، 06 خرداد 1403| 26 May 2024

آفتاب ایلام -  درطرح اقدام ملی مسکنقرار است 5500 واحد جدید در استان ایلام احداث شود.ثبت‌نام برای این طرح از امروز سه‌شنبه 19 تیرماه آغاز و در لحظات اولیه فعال شدن سامانه ثبت‌نام با استقبال مردم مواجه و ظرفیت واحدهای اختصاصی به استان ایلام تکمیل شد.

علی‌اصغر کاظمی‌ با اعلام خبر تکمیل مسکن ملی اظهار داشت: امکان ثبت‌نام برای کسانی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند پس از گزینش ثبت‌نام‌شدگان اولیه در سامانه طرح اقدام ملی تأمین مسکن وجود دارد و زمان آن اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: امکان ثبت‌نام برای آن دسته از کسانی که موفق به ثبت‌نام در این طرح نشده‌اند پس از مراحل بررسی وضعیت شرایط ثبت‌نام‌شده‌ها و احتمال نداشتن شرایط آنان، با اعلام مجدد اداره راه و شهرسازی فراهم خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در ادامه افزود: متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین‌ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد و به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر موردتقاضا از دیگر الزامات است و سابقه سکونت در شهر جدید موردتقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی ازجمله دیگر شروط اعلام‌شده است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان