پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 06 آذر 1399 | 2020 Thursday 26 November  

آفتاب ایلام ، یکی از کاربران برای آفتاب ایلام نوشت:رابطه مداری، سوء استفاده از نفوذ و تکیه بر معیارهای نابرابر و غیر معقولانه توصیه ، دوستی و خویشاوندی در توزیع منابع انسانی ، در ارتقاء ،انتصاب و استخدام یکی از نشانه های فساد در دستگاه های دولتی به شمار می آید که در فرایند مبارزه با فساد اداری یکی از شاخصه های مؤثر در آسیب شناسی عوامل سازمانی و مدیریتی محسوب می شود که تعدیل یا رفع این ضروری است.

 پارتی بازی یکی از مشکلاتی است که اگر ابتدا به ساکن از آن به عنوان فساد یاد نکنیم،قطعا می توان عنوان معضل را به آن اطلاق کرد،معضلی که در صورت تشدید آن می تواند به عاملی تاثیر گذار در زمینه سازی برای ایجاد فساد تبدیل شود.

داستان برخی از ادارات کل استان ایلام در انتصابات و گاها استخدام‌ها نه بر اساس ضابطه و بلکه صرفا بر روی رابطه، فامیل و اقوام و همشهری بودن تبدیل شده است. بیان این مشکل از سوی رسانه‎ها شاید به مذاق بعضی‌ها خوش نیامده و به قول  برخی مدیران گزارشات انتقادی آن هم به این شکل نوعی سیاه‎نمایی – تلقی می شود.

شنیده ها حاکی از این است که مدت شش ماه است سرپرست منابع طبیعی شهرستان هلیلان پسر عمومی یکی از معاونین وزارت جهاد کشاورزی که مدتی نیز سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری بوده است با قرارداد کارگری معین سرپرستی منابع طبیعی شهرستان هلیلان را عهده دار است.

این اقدام و انتصاب در حالی است که در اداره کل جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری استان ایلام، جوانان مستعد، توانمند و شایسته‌ای برای احراز این منصب وجود دارند اما نگاه مدیریت ارشد این اداره کل به توصیه‌ها، دوستی و رفاقت‌ها آنان را از بروز شایستگی و توان باز داشته است.

حال جا دارد در دولتی که‌ تدبیر و امید  مهمترین شعار آن است و مدیریت ارشد آن در ایلام تاکید بر شفاف سازی و بی تاثیری نفوذ در انتصابات استانی را همواره در شعار بیان می‌کند به چنین انتصابی که  بیشترین اعتراض مردمی و کارکنان  را داشته است پاسخگو باشند.

پایگاه اطلاع رسانی آفتاب ایلام: انتشار مطالب خبری و یادداشت‌های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان