دوشنبه، 04 تیر 1403| 24 June 2024

آفتاب ایلام - حجت‌الاسلام‌ اله‌نور کریمی‌تبار صبح امروز در نشست هم‌اندیشی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر ویژه اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: اقامه امربه‌معروف و نهی از منکر را مانند وجوب نماز، روزه و زکات را از ضروریات دینی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر دارای مراتب و درجاتی است  گفت: ادای این فریضه الهی در سطح جامعه دارای شرایط خاصی است که باید عامر به معروف و ناهی از منکر کاملاً به این شرایط توجه داشته باشد که انجام این فریضه در رفتار و عمل اشخاص مؤثر و سازنده باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: قرآن‌کریم در این خصوص می‌فرماید که لازم است در میان شما مسلمانان، جماعتی به دعوت مردم به کارهای نیک و امر کردن مردم به معروف و نهی آنان از منکر قیام کنند و تنها راه فلاح و سعادت این است.

امام‌جمعه ایلام گفت: عمل کردن به امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه به‌طورقطع نقش مهمی در سلامت جامعه و دوری از آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی گفت: امروز دشمنان نظام و انقلاب اسلامی با شبیخون فرهنگی و بهره‌گیری از ابزارهای مختلف به‌ویژه فضای مجازی، تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به فرهنگ ایرانی اسلامی انجام می‌دهند.

 

وی تأکید کرد: اساتید دانشگاه‌ها باید توجه ویژه‌ای به فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه و در دانشگاه‌ها و بین دانشجویان داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: با توجه به حضور قشر جوان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و علمی بهترین مکان برای امربه‌معروف و نهی از منکر هستند و استادان در راستای توسعه و ترویج این فرهنگ می‌توانند تأثیرگذاری سازنده‌ای در بین قشر دانشجو داشته باشند.

کریمی‌تبار همچنین خاطرنشان کرد: ایلام درزمینهٔ امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از استان‌های موفق کشور است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان