چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام - محمد نوذری صبح امروز در نشست ستاد انتخابات استان ایلام اظهار داشت: انتخابات تجلی وحدت و انسجام ملی است.

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها از ویژگی‌های بارز جمهوری اسلامی ایران است و به همین دلیل بین هیئت‌های اجرایی و نظارتی در استان ایلام وحدت و همدلی برای برگزاری انتخابات حاکم است.

وی با اشاره به ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از 10 آذرماه جاری به مدت 6 روز انجام‌شده است اشاره و افزود: یک روز پس از ابلاغ تائید یا رد صلاحیت، داوطلبان رد صلاحیت شده از 28 آذر تا اول دی‌ماه می‌توانند به مدت چهار روز شکایت خود را به هیئت نظارت برای بررسی ابلاغ کنند.

نوذری یادآور شد: پس‌ازآن هیئت نظارت طی 20 روز از دوم تا 21 دی‌ماه کار رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهارنظر در خصوص صلاحیت همه داوطلبان را پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت انجام داده و به فرمانداران حوزه‌های انتخابیه اعلام می‌کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام تأکید کرد: پس‌ازاین مرحله در مدت 20 روز از 22 دی تا 11 بهمن، فرمانداران حوزه‌های انتخابیه مراتب تائید یا رد صلاحیت را به داوطلبان اعلام کرده و شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده را دریافت و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص همه داوطلبان را به وزارت کشور اعلام می‌کنند.

 نوذری اضافه کرد: پس‌ازاین مرحله در مدت سه روز نیز از 12 تا 14 بهمن شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تائید شده‌اند اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد، دریافت می‌شود.

 وی یادآور شد: رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام آن به وزارت کشور از 15 تا 21 بهمن ادامه دارد که درنهایت 22 بهمن‌ماه اعلام قطعی اسامی نامزدها به حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آن‌ها نیز به مدت هفت روز از 24 تا 30 بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت و دوم اسفندماه نیز زمان برگزاری انتخابات و اخذ رأی از واجدان شرایط در تمامی حوزه‌های انتخابیه است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: با تلاش استاندار ایلام، همدلی و وحدت بسیار خوبی هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت در این استان وجود دارد و دنبال این هستیم که این وحدت و همدلی تا پایان برگزاری انتخابات ادامه پیدا کند.

نوذری افزود: هیچ‌گونه اختلافی بین هیئت‌های اجرایی و نظارت در این استان وجود ندارد و آنچه برای همه اعضای ستاد انتخابات استان مهم است حضور پرشور و آگاهانه مردم در پای صندوق‌های رأی است.

وی تأکید کرد: این شرایط باعث شد ایلام جزو اولین استان‌هایی در کشور باشد که هیئت‌های اجرایی آن بدون هیچ‌گونه مشکل و اختلافی تشکیل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: انتخابات در نظام ما نماد دموکراسی، مشروعیت و مردم‌سالاری است و با توجه به شرایط سیاسی کشور و کمین دشمن برای ضربه زدن به‌نظام، حضور گسترده مردم این توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

 نوذری بابیان اینکه بر اساس معیار و ارزیابی ستاد انتخابات کشور، مشارکت بالای 70 درصد عالی و حداکثری است، اظهار داشت: بررسی 10 دوره انتخابات در این استان نشان می‌دهد میانگین مشارکت مردم ایلام در انتخابات بالای 75 درصد است.

وی یادآور شد: ستاد انتخابات ایلام و شخص استاندار تلاش دارند مشارکت سیاسی مردم را بالا ببرند و در این راستا نشست‌هایی با بزرگان، ذی‌نفوذان، سیاسیون، احزاب، روحانیون و سایر اقشار به ریاست استاندار ایلام جهت حضور باشکوه مردم در انتخابات برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: بی‌طرفی شعار اصلی دولت و همچنین ستاد انتخابات استان است و ملاک کار برای همه متصدیان انتخابات، قانون است.

آفتاب ایلام -  استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم‌زاده عهده‌دار این سه کرسی هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانون‌مداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان