چهارشنبه، 30 خرداد 1403| 19 June 2024

آفتاب ایلام- رصد فضای تبلیغی کاندیدای مجلس یازدهم در ایلام نشان می‌دهد تاکنون هیچ‌کدام از داوطلبان از برنامه سخن نگفته‌اند، بیشتر سمت و سبک تبلیغی آنان وعده‌های پوپولیستی است .

سبک تبلیغی کاندیدای فعلی مشابه کاندیداها در دوره‌های گذشته است و به شعارها و دادن برخی وعده‌های پوپولیستی  اهتمام دارند  تلاش این کاندیداها دنبال دست‌کاری رأی توده بی‌شکل خیابانی است.

غافل از اینکه اکثریت مردم به هوشمندی سیاسی رسیده‌اند و آگاهی‌های سیاسی‌شان به‌هیچ‌عنوان ضریب پایینی ندارد. همین آگاهی منجر به واکنش معکوس آنان می‌شود. یعنی مردم با رفتار سلبی در مقابل سناریویی که می‌خواهد نقشه را به آن‌ها تحمیل کند، آن نقشه را با کنش معکوس خود نقش بر آب می‌کنند.

آنان یک اتفاق دیگری را نادیده می‌گیرند و از استدلال کارشناسی بهره‌ای نگرفته‌اند.برای انتخاب‌کنندگان مهم است که بدانند چه عواملی باعث گرانی و تورم صددرصدی در ایلام است،

برای بیکاری، اعتیاد و آن هم‌ولایتی و روستایی که چند بچه بیکار و معتاد در خانه دارد، کاندیدای که خود را در صورت احراز رأی و نشستن بر کرسی مجلس ناجی می‌پندارد بر اساس کدام برنامه عمل خواهند کرد.

داوطلبان انتخابات یازدهم در ایلام باید بدانند که برای مردم این دیار مسئله درآمد و ارزان شدن قیمت‌ها، اشتغال بچه‌هایشان مهم‌تر از آن است تا وعده مدیرکل ، استاندار شدن و واگذاری فلان پروژه به اطرافیان و ستادهای انتخاباتی.

* دکتری اندیشه سیاسی

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان