پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 12 آذر 1399 | 2020 Wednesday 02 December  

حراج مرگ!

۱۳۹۹/۰۸/۲۵ چاپ
ویدئوی هولناک  از هجوم مردم برای خرید اجناس حراج  در یک پاساژ تهران واکنش های زیادی داشته است
آفتاب ایلام| در شرایطی که درپی تشدید شیوع ویروس منحوس کرونا تهران در وضعیت حاد و بحرانی به سر می برد و کارشناسان و مسئولان بهداشتی خواستار تعطیلی دو هفته ای تهران برای کاهش تعداد مبتلایان هستند و محدودیت هایی برای فعالیت ها در شهرها تعیین می شود ویدئویی از یک حراج در تهران منتشر شد که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت.
ماجرا چه بود
در حالی که روز گذشته بیش از 11 هزار بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و بیش از 450 نفر هم جان خود را به خاطر کرونا از دست دادند، با این حال برخی از هموطنان توجهی به این شرایط وحشتناک ندارند و با اقدامات خود به وخیم تر شدن اوضاع دامن می زنند. در همین باره در اقدامی عجیب و در شرایط کرونایی فروشگاهی در یکی از پاساژهای شهرک غرب، با تبلیغات گسترده از حراج اقلام خود به قیمت ۳۹ هزار تومان خبر داد که به صف کشیدن خریداران مقابل این فروشگاه در شهرک قدس تهران منجر شد. در فیلم منتشر شده از این فروشگاه شهروندان برای خرید در صف فشرده ای زیر سقف ایستاده بودند.
واکنش مسئولان
هر چند در بسیاری از کشورها با افرادی که محدودیت های کرونایی را رعایت نمی کنند برخوردهای سنگین از جریمه های سنگین نقدی تا حبس و زندان می شود اما در کشور ما هنوز با افرادی که ماسک هم نمی زنند مماشات می شود. با این حال در پی فراگیر شدن ویدئوی حراجی شهرک قدس معاون استاندار تهران اعلام کرد ؛ با اصنافی که موجب تجمع شهروندان شوند برخورد خواهد شد. حمیدرضا گودرزی همچنین گفته: «در شرایطی که درپی تشدید شیوع کرونا ویروس محدودیت برای فعالیت ها در شهر تهران اعمال شده اصناف نباید تحت هیچ عنوانی از جمله حراج اجناس موجب تجمع شهروندان شوند.»
واکنش کاربران
این ویدئو باعث شد کاربران با بازنشر آن به مردم در صف و صاحبان فروشگاه گلایه داشته باشند که تعدادی از آن ها را مرور می کنیم:
 در حالی که کادر درمان به شدت تحت فشاره و کرونا جون عزیزان مردم رو داره میگیره و پزشک ها حتی مهمونی خانوادگی رو خطرناک می دونن، رفتن به صف حراج نوبره!
  دمتون گرم کادر درمان رو که از پا در آوردید لااقل به خودتون و خانواده تون رحم کنید.
  فکر کردید خیلی زرنگید که رفتید و تونستید چند ده هزار تومان نسبت به بازار تخفیف بگیرید، هزینه های یک بیمار کرونایی رو ببینید بعد ببینید اگه مبتلا شده باشید چقدر ضرر کردید.
منبع: روزنامه خراسان

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان