پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 15 آذر 1399 | 2020 Saturday 05 December  

میخوای غذا درست کنی و تازه یادت میافته که تو خونه پیاز نداری. چی درست کنم؟ چی کار کنم؟

آفتاب ایلام| هر چی تو ذهنت سرچ می کنی ، هر غذایی که به ذهنت میاد پیاز میخواد. قورمه سبزی، قیمه، مرغ .... هر چی بخوام درست کنم پیاز میخواد. به پیاز نداشته خونه ات، پیاز کیلویی ۱۳ هزار تومان را هم اضافه کن.
چیه سخته؟ ... ما آسون می کنیم راه های غذا درست کردن بدون پباز را.
در این گزارش غذاهای بدون پیاز اومده که شما می تونید در مواقع اضطراری ازش استفاده کنید یا جز منو غذاهای هفتگی خودتون بذارید.با ما همراه باشید

برنج با تن ماهی : تن ماهی را بعد از این که در آب جوشاندید، با برنج دم کرده مخلوط و نوش جان می کنید. می تونید قبل از دم کردن برنج هم تن ماهی را داخل برنج ها ریخته و با هم دم کنید.

کوکو سیب زمینی: بعد از آب پز کردن سیب زمینی ها، تخم مرغ را اضافه می کنید و بدون نیاز به پیاز کوکو سیب زمینی درست می کنید.

سالاد الویه: بدون پیاز میشه خیلی راحت سالاد الویه را درست کرد. بعد از آب پز کردن مرغ و سیب زمینی، خیارشور، نخود فرنگی، ذرت و کالباس را به همراه سس مخلوط می کنیم و یک سالاد الویه خوشمزه را نوش جان می کنیم.

عدس پلو: عدس پلو را هم میشه بدون پیاز خورد. به همین راحتی که عدس ها را آب پز می کنیم و بعد از پخت برنج آب کش را بهش اضافه می کنیم.

میرزا قاسمی: غذایی که سیر زیاد داره، طبیعتا به پیاز نیاز نداره. با سیر و بادمجان کبابی و چند تا تخم مرغ میشه یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایرانی را درست کرد.

پیتزا: تهیه پیتزا هم نیازی به پیاز نداره. مخصوصا اگر به جای گوشت از ژامبون یا سوسیس استفاده کرد.

کوکو قارچ: سیب زمینی آب پز شده به همراه قارچ سرخ شده و چند تخم مرغ یک کوکو لذیذ را براتون میسازه.

خوراک مرغ رژیمی: مرغ آب پز را با خیارشور ،گوجه ، سیب زمینی آب پز و روغن زیتون میشه کنار هم گذاشت و یک غذای خوب رژیمی را خورد.

یک غذای ساده: تخم مرغ آب پز، خیارشور و سیب زمینی آب پز را میشه خورد کرد و با نان خورد.

انواع ساندویچ: تهیه خیلی از ساندویچ ها به پیاز نیاز نداره. مثل ساندویچ همبرگر، الویه، ژامبون ... همه این ها را میشه با خیارشور، گوجه و کاهو اضافه کرد و بدون نیاز به پیاز یک ساندویچ خوشمزه خورد.

منبع: آفتاب ایلام

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان