پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 12 آذر 1399 | 2020 Wednesday 02 December  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد؛

نمونه گیری از ۳۹۴۰۴ مورد از افراد مشکوک به کرونا در استان ایلام

۱۳۹۹/۰۸/۲۹ چاپ
کریمیان گفت:از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز تعداد ۳۹۴۰۴ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به کرونا در استان ایلام انجام شده است

آفتاب ایلام|چهل و هفتمین جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، استاندار، معاونین استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی، معاون بهداشتی و مدیر روابط عمومی دانشگاه سالن اجتماعات استانداری ایلام به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر ویژه از توجه ویژه استاندار محترم و همکاری و تعامل شایسته و ارزشمند و مسئولان استانی و تلاش و اهتمام همکاران بهداشت و درمان سطح استان ایلام گفت:در کشور تعداد ۵میلیون ۶۲۶ هزار و ۶۳۱ مورد نمونه گیری از موارد مشکوک انجام شده که حاصل آن تشخیص تعداد ۸۰۱۸۹۴ نفر مبتلا به کرونا بوده و از این رقم، ۵۷۶۹۸۳نفر بهبود یافته، تعداد ۵۷۱۲ بیمار بدحال بستری و متاسفانه تعداد ۴۲۹۴۱نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

او افزود:در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز تعداد ۳۹۴۰۴ مورد نمونه گیری از افراد مشکوک به کرونا انجام شده که تعداد ۲۰۷۰۳نفر به بیماری کرونا مبتلا تشخیص داده شده‌اند و متاسفانه تعداد ۵۲۰نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند.

کریمیان بیان کرد:همچنین در حال حاضر تعداد ۳۷۶بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت‌های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد ۱۸۶۴۰ مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

او یادآور شد:میانگین سنی موارد مبتلایان در استان ۴۰/۱سال بوده و بیشترین گروه سنی ابتلا ۳۰ الی ۴۹ساله هستند و میانگین سنی موارد مبتلا و بستری به ۴۰ سال کاهش یافته است. کمترین سن ابتلا ۳روز و بیشترین سن ابتلا نیز ۹۴ ساله بوده اند.
در بین متوفیان نیز سن بالاترین متوفی ۹۴ ساله و پایینترین سن متوفی ۱۲ ساله بوده است.

کریمیان اظهار کرد:وضعیت ابتلای افراد در استان برحسب جنس نیز؛ درصد ابتلا در مردان با تعداد ۱۲۰۰۷مورد مبتلا؛ ۵۸درصد و در زنان با تعداد ۸۶۹۶مورد ابتلا، ۴۲ درصد بوده و درصد فوت در مردان نیز با ۳۱۲ مورد؛ ۶۰درصد و در زنان با ۲۰۸مورد ۴۰درصد بوده است.

او ادامه داد:۱۸درصد بیماران کرونایی و ۷۴درصد از متوفیان این بیماری، دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام بیان کرد:در هفته اول آبان تعداد ۲۲۲۳مورد نمونه گیری، تعداد ۱۱۵۵مورد ابتلا، ۳۴مورد فوتی، ۴۴۹مورد بستری جدید.

او اضافه کرد:در هفته دوم تعداد ۲۹۹۷مورد نمونه گیری، تعداد ۱۸۱۷مورد ابتلا، ۴۰مورد فوتی، ۴۸۲مورد بستری جدید، در هفته سوم تعداد ۳۴۹۱مورد نمونه گیری، تعداد ۲۳۷۶مورد ابتلا، ۸۷مورد فوتی، ۶۷۹مورد بستری جدید و در هفته چهارم نیز تعداد ۲۴۶۰مورد نمونه گیری، تعداد ۱۴۱۹مورد ابتلا، ۴۵مورد فوتی و ۴۷۱مورد بستری جدید بوده است.

کریمیان گفت: ۲۱۳۰ مورد بستری موجود و ۳۷۲ مورد ترخیص داشته ایم در حالیکه در نیمه اول آبان تعداد ۵۲۲۰مورد نمونه گیری، تعداد ۲۹۷۲مورد ابتلاء، ۷۴مورد فوتی، ۹۲۸مورد بستری جدید، ۴۴۰۱مورد بستری موجود و ۷۶۵مورد ترخیص داشته ایم.

او اعلام کرد:از ابتدای شیوع کرونا در استان تا تاکنون تعداد ۶۸۰۸ نفر شاغل در استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این آمار تعداد ۶۵۵نفر در حوزه بهداشت، ۱۲۳۶نفر در حوزه درمان و ۴۹۱۷نفر نیز در سطح ادارات، بانک‌ها، شرکت‌ها و. به این بیماری مبتلا شده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان