پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

پنجشنبه, 06 آذر 1399 | 2020 Thursday 26 November  
یک متخصص گوش، حلق و بینی راهی را برای بازیابی حس چشایی و بویایی کسانی که این حواس خود را از دست داده اند، پیشنهاد داد.

آفتاب ایلام به نقل از نیسان نیوز، متخصصان دریافتند که بین ۷۵ تا ۸۰ درصد افراد آلوده به ویروس کرونا حس بویایی و چشایی خود را به مدت ۳ تا ۴ هفته از دست می‌دهند.

این متخصصان اظهار داشتند که از دست دادن حس بویایی در اکثر افراد مبتلا به ویروس کرونا جزو علائم اصلی این بیماری نیست و ممکن است نشانه بیماری دیگر باشد.

در همین رابطه، والری سویستوشکین، متخصص گوش و حلق و بینی در دانشگاه سچینوف مسکو می‌گوید: هر ویروسی، به ویژه ویروس آنفلوانزا، می‌تواند این مسئله را ایجاد کند. درمورد ویروس کرونا، از دست دادن حس بویایی و چشایی یک علامت بسیار شایع است؛ به گونه‌ای که بین ۷۵ تا ۸۰ درصد مبتلایان به اختلال در حس بویایی و چشایی خود دچار می‌شوند. در بیماری آنفلوانزا و عفونت‌های حاد تنفسی نیز این اتفاق می‌افتد، اما درصد آن بسیار کمتر است.

مبتلایان به کرونا چگونه حس بویایی و چشایی خود را برگردانند؟

این پزشک متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد: اگر فردی تب و علائم مستقیم آلودگی به ویروس کرونا را نداشته باشد، اما حس بویایی و چشایی او از بین رفته باشد، باید به شدت مراقب سلامتی خود باشد. معمولا از دست رفتن حس بویایی و چشایی نشانه ابتلا به ویروس کروناست؛ بنابراین بیمار باید طوری عمل کند که گویی به ویروس کرونا آلوده است، یعنی تست کرونا و آزمایش خون بدهد و خود را قرنطینه کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان