پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

آفتاب ایلام -  در زمستان سال گذشته بود که طرح مسکن ملی مطرح شد. این طرح شامل ساخت 400هزار واحد مسکونی است که ساخت 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید و با مشارکت بخش خصوصی، 100 هزار واحد در مناطق بافت فرسوده و توسط شرکت بازآفرینی شهری و 100 هزار واحد بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

اوایل شهریورماه امسال، ثبت‌نام طرح ملی مسکن از استان کرمان کلید خورد که روز سه‌شنبه 19 آذرماه 98  در حالی ثبت‌نام طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان ایلام شروع می‌شود که گویا شهرستان آبدانان در بین سایر شهرستان‌ها و حتی شهرستان‌های حوزه جنوبی دارای سهم کمتری بوده و به نظر می‌رسد با میزان تقاضای مسکن در سطح شهرستان همخوانی نداشته است و این اقدام گلایه و ناراحتی برای مردم شهرستان آبدانان به وجود آورده است این سامانه که با تأخیر 5دقیقه‌ای باز شد و کمتر از 40دقیقه ظرفیت این شهرستان پر و سایت بسته شد.
یکی از همشهریان آبدانانی در گفت وگو با خبرنگار  تسنیم در ایلام بیان داشت:صبح روز سه‌شنبه تمامی مدارک را آماده کردم چون سایت با تأخیر باز شد و در نوبت برای ثبت‌نام بودم به‌محض پر کردن تمام مشخصات خود و خانواده‌ام و در هنگام ارسال کد ره‌گیری با خطای اینکه ظرفیت شهرستان شما تمام‌شده است روبه‌رو شدم.
وی افزود: سؤال من از مسئولان این است چه تعداد ظرفیت برای شهرستان 70هزارنفری آبدانان تعیین‌شده است که بعد از چند نفر ثبت‌نام ظرفیت‌تکمیل شد.
محمدی یکی دیگر از شهروند آبدانانی به خبرنگار تسنیم در ایلام گفت: چرا در شهر لومار ،مهران و بقیه شهرستان‌های استان امکان ثبت نامه تا ساعات پایانی روز وجود داشت ولی برای مردم مظلوم این منطقه چنین چیزی امکان‌پذیر نبود.

وی اظهار داشت: چه کسی آمارهای جمعیتی را به وزارت کشور فرستاده که سهم شهرستان آبدانان از بخش لومار کمتر بوده اگر مسئولان در پی رفع چنین مشکلاتی از شهرستان آبدانان اقدام نکنند مجبور به کوچ و سکونت در کلان‌شهرها می‌شویم .

امکان ثبت‌نام مجدد اعلام می‌شود

علی‌اصغر کاظمی‌ در مورد بسته شدن سایت بعضی از شهرستان‌ها ازجمله شهرستان آبدانان اظهار داشت: در این مرحله ظرفیت تعداد 5هزار و 500 واحد برای استان ایلام در نظر گرفته‌شده بود که با توجه به استقبال مردم استان ایلام، ظرفیت ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی تولید مسکن در بعضی از شهرهای استان ایلام در ساعات اولیه ثبت‌نام تکمیل شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام در ادامه افزود: امکان ثبت‌نام برای آن دسته از کسانی که موفق به ثبت‌نام در این طرح نشده‌اند پس از مراحل بررسی وضعیت شرایط ثبت‌نام‌شده‌ها و احتمال نداشتن شرایط آنان با اعلام مجدد اداره راه و شهرسازی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان