پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 12 آذر 1399 | 2020 Wednesday 02 December  
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام

۳۲تیم راهداری برای اجرای طرح زمستانه در جاده های ایلام مستقر شدند

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ چاپ
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از استقرار ۳۲گروه راهداری در جاده‌های استان خبر داد و گفت: استقرار واحدهای راهداری، مقدمه اجرای طرح زمستانه استان است.

نورالله دلخواه در گفت‌وگو با آفتاب ایلام، از استقرار 32 گروه راهداری در جاده‌های استان خبر اظهار داشت: استقرار واحدهای راهداری مقدمه اجرای طرح زمستانه را فراهم می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام گفت: راهداران علاوه بر رصد روزانه محورهای مواصلاتی به رفع نواقص جاده‌ها، به‌روز کردن علائم و نشانه‌های بازدارنده و تحکم کننده هشداری در محورهای مواصلاتی اقدام می‌کنند.

وی پوشش جاده‌های شهری و روستایی را از دیگر وظایف گروه‌های مستقر دانست و افزود: شرایط اقلیمی و توپوگرافی جاده‌های استان ایلام و قرار گرفتن در محورهای کوهستانی، نگهداری جاده‌ها را مستلزم استقرار واحدهای ثابت کرده است و در این راستا ساخت راهدارخانه‌های در دستور کار این اداره کل قرارگرفته است.

دلخواه؛ فعال بودن راهدارخانه‌های قلاجه ـ اسلام آباد و ایلام ـ حمیل به کرمانشاه را مورد توجه قرارداد و گفت: شرایط تردد در فصول بارندگی و برف در این محورها سخت و نیازمند استفاده از وسایل ایمنی و استقرار دستگاه‌های دستگاه سنگین، نیمه سنگین و سبک است که در این راستا پیش‌بینی‌های لازم انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 226 دستگاه سنگین، نیمه سنگین و سبک در اختیار واحدهای راهدار مستقرشده قرار گرفته است و با آغاز فصل زمستان نیز این تیم‌ها از هر نظر تقویت می‌شوند.

دلخواه ریزش و راه‌بندان در جاده‌های ایلام را در فصول بارندگی را مشکلی روزانه اعلام کرد و افزود: شرایط کوهستانی، شیب‌های قابل‌توجه در جاده‌ها و عبور رودخانه‌ها در مسیر بسیاری از جاده‌ها عامل اصلی این ریزش و راه‌بندان‌ها بوده است که به جهت تردد روان و بدون مشکل در محورهای مواصلاتی استان واحدهای راهداری با تجهیزات در اختیار ریزش‌ها را جمع‌آوری و موانع تردد را برطرف می‌کنند.

منبع: آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان