پنجشنبه، 28 تیر 1403| 18 July 2024

آفتاب ایلام- قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام صبح امروز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه در راستای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو نشستی را با احزاب و فعالین اصولگرا در استان برگزار کرد.

در این نشست که با استقبال گسترده این جریان فکری مواجه شد ابتدا نوذری معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام گزارشی از روند انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ارائه داد و در ادامه بیش از ۱۴ نفر از احزاب و فعالین سیاسی جریان اصولگرا به نمایندگی از حاضرین مطالب و نقطه نظرات خود را در ارتباط با مباحث روز به ویژه انتخابات پیش رو مطرح کردند و همگی به اتفاق خواستار حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای شدند.

در ادامه قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام ضمن تقدیر و تشکر از حضور کنشگران سیاسی اصولگرا در این نشست همه را به اتحاد و وحدت و برادری فراخواند و گفت: امروز در شرایطی که دشمن بصورت تمام عیار جنگ اقتصادی و روانی علیه ملت و کشور به راه انداخته است حفظ وحدت و اتحاد بین گروه ها و جناح ها و مردم و مسئولان در مقابل دشمنان یک اصل کلیدی است.

وی در ادامه خود را نوکر مردم خواند و گفت: جناح اصولگرا و اصلاح طلب در بیان مباحث سیاسی و اجتماعی با درک درستی از شرایط امروز کشور زمینه ساز مشارکت فعال با حضور حداکثری در انتخابات پیش رو شوند.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مهم که این دو جریان فکری بایست اول نظام و کشور و تمامیت ارضی کشور را در نظر داشته باشند، تصریح نمود: جریانات سیاسی در مرحله دوم برنامه ریزی کنند و راه را برای ورود نیروی اصلح، کاردان و پاک باز کنند و از ورود نیروی ضعیف، ناتوان و ناخالص به سیستم جلوگیری نمایند.

وی افزود: اصولگرا و اصلاح طلب در تبلیغات به جنبه های قوی خود اشاره کنند و سعی نکنند با تخریب همدیگر قصد اثبات خود را داشته باشند.  

استاندار ایلام در ادامه به انتقاد از مباحث مطرح شده در خصوص آمار بیکاری پرداخت و ارائه آمار از طرف یک روزنامه بدون نام و نشان و بدون ذکر منبع در ارتباط با نرخ بیکاری اشتباه عنوان کرد و گفت: آنچه که تاکنون بعنوان مرجع رسمی اعلام نرخ بیکاری در کشور مشخص شده است مرکز آمار ایران است که بر اساس گزارش این مرکز نرخ بیکاری استان از زمان ورودم به استان نرخ بیکاری از ۱۲.۷ درصد در سال ۹۶ به ۸.۷ درصد در تابستان امسال رسیده است.

وی ادامه داد: البته بنده از اولین افرادی بوده ام که به تعریفی که از اشتغال و نرخ بیکاری می شود مخالفت کرده ام  چراکه آمار بیکاری به مراتب بیشتر از این میزان است اما واقعیت آن است که این شاخص که مرکز آمار کشور از آن برای برآورد بیکاری استفاده می کند در تمام کشور یکسان است.

وی افزود: البته نمی شود ما برخی آمار منفی مرکز آمار در مورد استان را قبول داشته باشیم اما آمار مثبت این مرکز را در مورد استان قبول نداشته باشیم!

نماینده عالی دولت در استان در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: همه کسانی که به نحوی در انتخابات دخالت دارند از نظر عقلی شرعی و قانونی حق ندارند له یا علیه کاندیدای خاصی عمل کنند و اگر این کار را کردند این خلاف قانون است و بدانند که قانون شکنی کرده اند.

استاندار ایلام در ادامه مشارکت بالا در انتخابات را یک هدف مهم خواند و گفت: بایست جوری عمل کنیم که خروجی تلاش همه گروه ها و جناح ها منجر به حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای باشد.

وی در ادامه هرگونه استفاده از امکانات دولتی و عمومی له یا علیه کاندیدای خاصی در ایام انتخابات ممنوع عنوان کرد و گفت: هیئت های اجرایی و نظارت نیز در عین بی طرفی قانون را فصل الخطاب خود قرار دهند.

گفتنی است که در ادامه نشست های مردمی استاندار ایلام، اینبار نشست با احزاب و فعالین سیاسی استان از جریانات مختلف با هدف زمینه سازی مشارکت بالا و حضور حداکثری در انتخابات پیش رو در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وب سایت خبری آفتاب ایلام است و استفاده از اخبار و محتوا با ذکر منبع مجاز است
طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان