پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 27 دی 1399 | 2021 Saturday 16 January  

آنتونی بلینکن - وزیر امور خارجه  

انتخاب جو بایدن برای وزیر وزیر امور خارجه  معاون سابق وزیر خارجه اوباما است او یک انترناسیونالیست متعهد است ، که مقداری از کودکی خود را در پاریس گذرانده و به زبان فرانسه تسلط کامل دارد.

 وی تعامل آمریکا با جهان و به ویژه اروپا را امری حیاتی می داند. وی در دهه 1990 عضو کارمندان بیل کلینتون در کاخ سفید بود و در زمان رئیس جمهور باراک اوباما خدمت می کرد.

 در سال 2019 او نظرات شدیدی در مورد Brexit ابراز داشت و گفت: "این فقط سگ نیست که ماشین را گرفت ، این سگی است که ماشین را گرفت و ماشین به عقب می رود و از روی سگ عبور می کند. این یک آشفتگی کلی است. "  

  جانت یلن - وزیر خزانه داری

  جائت یلن اقتصاد دان 74 ساله نخستین زنی است زاده ۱۳ اوت ۱۹۴۶، اقتصاددان آمریکایی، پروفسور بازنشسته دانشگاه برکلی است که ریاست فدرال رزرو(بانک مرکزی آمریکا) را از ۳ فوریه ۲۰۱۴ تا ۳ فوریه ۲۰۱۸ بر عهده داشت.

یلن اولین زن در تاریخ ۱۰۰ ساله تأسیس بانک مرکزی آمریکا است که عهده‌دار سمت ریاست بانک مرکزی این کشور می‌شود.

وی از سال ۲۰۱۰ نایب رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو بود. او همچنین پروفسور بازنشسته، دانشکده، بازرگانی هاس در دانشگاه برکلی کالیفرنیا است.

در ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰ گزارش شد جو بایدن، یلن را به عنوان گزینه خود به عنوان وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا معرفی خواهد کرد. در صورت کسب رای اعتماد، یلن اولین زن عهده‌دار این منصب، و تنها کسی خواهد شد که همه سه مهمترین سمت حکومتی اقتصادی در ایالات متحده را بر عهده داشته‌است: ریاست فدرال رزرو، ریاست شورای مشاورین اقتصادی کاخ سفید، و وزیر خزانه داری

الخاندرو مایورکاس - دبیر امنیت داخلی

  وکیل کوبایی-آمریکایی توسط جولیان کاسترو ، نامزد پیشین ریاست جمهوری دموکرات ، به عنوان "یک انتخاب تاریخی و باتجربه برای هدایت آژانس نیاز مبرم به اصلاحات" توصیف شد ، نزدیک به سه سال در دوران اوباما به عنوان معاون وزیر امنیت داخلی کار کرد. مدیر سابق اوباما در زمینه شهروندی و خدمات مهاجرتی ایالات متحده ، در صورت تأیید ، 61 ساله اولین لاتین و اولین مهاجر اداره این بخش است.

لیندا توماس-گرینفیلد - سفیر آمریکا در سازمان ملل  

لوئیزیان دستیار سابق وزیر خارجه در امور آفریقا در دولت اوباما و ترامپ بود. وی همچنین در زمان جورج دبلیو بوش و اوباما سفیر آمریکا در لیبریا بود. توماس-گرینفیلد 68 ساله درباره انتصاب خود گفته است: «مادرم به من یاد داد که با قدرت مهربانی و عطوفت رهبری کنم تا دنیا را به یک موقعیت بهتر تبدیل کنم. من آن درس را در طول کار خود در خدمات خارجی با خود حمل کرده ام و در صورت تأیید ، همین ایده را بعنوان سفیر در سازمان ملل را انجام خواهم داد. "

جان کری - فرستاده ویژه ریاست جمهوری در امور اقلیم جان کری که شاید بهترین چهره شناخته شده در سطح بین المللی باشد ، پیشگام مبارزه با بحران آب و هوا خواهد بود. 

پیرمرد 76 ساله در انتخابات 2004 آمریکا به جورج دبلیو بوش باخت ، قبل از آنکه به عنوان وزیر امور خارجه از 17 تا 2013 تحت نظر اوباما انتخاب شود.

آریل هاینز مدیر اطلاعات ملی . وکیل متولد نیویورک پیش از این معاون آژانس اطلاعات مرکزی ، اولین زنی بود که این سمت را به عهده داشت. وی از سال 2007-08 در نقش خود به عنوان معاون مشاور دموکرات های سنا از نزدیک با بایدن همکاری کرد .

 هاینز ، 51 ساله ، همچنین اولین معاون زن مشاور امنیت ملی بود و در صورت تأیید ، اولین زنی خواهد شد که مدیر اطلاعات ملی است.

جیک سالیوان - مشاور امنیت ملی ‌ سالیوان مشاور امنیت ملی بایدن در زمان معاون وی بود و به عنوان معاون رئیس ستاد هیلاری کلینتون در زمان وزیر خارجه ایفای وظیفه می کرد. از سال 2014 ، سالیوان 43 ساله در دانشکده حقوق ییل تدریس می کند.  

تنطیم و ترجمه آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان