پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 27 دی 1399 | 2021 Saturday 16 January  

مدیرکل بحران استانداری ایلام از آماده باش نیروهای امدادی بری مقابله با سیل و کولاک در ایلام خبرداد.

محمد کریمیان در گفت‌وگو با آفتاب ایلام اظهار داشت:  پیش بینی‌های هواشناسی دستگاه های امدادی و خدمات رسان ایلام را  حالت آماده باش قرار داده است.

مدیرکل بحران استانداری ایلام گفت: آغاز بارندگی‌ها و آنچه سازمان هواشناسی استان اعلام کرده است، احتمال بارش باران و ایجاد سیل و راهبندان در استان ایلام می‌روند و به همین جهت به فرماندران وبخشداران شهرستان‌های دوازده‌گانه استان ابلاغ شده است تا تمام تمهیدات احتمالی را معمول و نیروهای امدادی را در آماده باش کامل قرار دهند.

کریمیان افزود: لازم است تا شهروندان ساکن در مناطق مسکونی و نزدیک به رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز این توصیه‌های پبشگیرانه را لحاظ و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها و یا قرار گرفتن در مسیر سیل احتمالی اجتناب کند.

وی افزود: عشایر عزیز استان نیز از طریق شبکه‌های مجازی اجتماعی، تلفن همراه و سایر خدمات اطلاع رسان برای احتمال وقوع پیش بینی هواشناسی استان مطلع و از آنان خواسته شده است که آمادگی حادثه سیل را داشته باشند.

پیش بینی استفاده از سالن‌های ورزشی برای استفاده احتمالی وقوع سیل و استقرار سیل زدگان نیز مورد اشاره کریمیان بود که گفت: سابقه سیل در سنوات گذشته استان این پیش بینی و حساسیت آن را دوچندان می‌کند.

مدیرکل بحران استانداری ایلام تصریح کرد: مدیران خدمات شهری نیز موظف به رعایت شرایط ابلاغی در سطح شهرهای حوزه استحفاظی شده‌اند.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان