پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

سه شنبه, 31 فروردین 1400 | 2021 Tuesday 20 April  

بیشترین نرخ تورم ماهانه، در خانوار شهری و روستایی کشور در آبان ماه 99 به ایلام تعلق دارد.

آفتاب ایلام| بر اساس آمار منتشرشده توسط مرکز آمار در آبان ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٨.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.٢ درصد افزایش است.

تورم نقطه‌به‌نقطه نیز برای خانوارهای کشور ٤٦.٤ درصد که بیشترین آن  برای استان کرمانشاه با ٥٤.٥ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم با ٤٢.٩ درصد است.

نرخ تورم دوازده‌ماهه آبان ماه نیز برای خانوارهای کشور ٢٩.٠ درصد بوده که بیش‌ترین تورم برای استان هرمزگان (٣٤.٢ درصد) و کمترین تورم برای آذربایجان غربی (٢٥.٤ درصد) به ثبت رسیده است.

خانوار شهری در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ٧.٨ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ٣.١ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٤٥.٧ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمانشاه ٥٣.٩ درصد کمترین آن مربوط به استان مازندران ٤٢.١ درصد است.

همچنین برای خانوارهای شهری نرخ تورم سالانه آبان امسال ٢٩.٠ درصد بوده است که بیشترین آن برای هرمزگان  و کمترین آن برای خراسان رضوی و آذربایجان غربی به ترتیب با ٣٣.٩ درصد و ٢٥.٤درصد  ثبت‌شده است.

خانوار روستایی

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام با ١٣.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٤.٢ درصد افزایش می‌باشد.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای روستایی ٥٠.٣ درصد می‌باشد.

بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان بوشهر ٦٠.٤ درصد و کمترین آن مربوط به استان تهران ٤١.٨ درصد است نرخ تورم سالانه این ماه هم  برای خانوارهای روستایی به عدد ٢٨.٨ درصد رسید که بیشترین آن بازهم برای استان  هرمزگان با ٣٤.٨ درصد و کمترین آن برای خوزستان با ٢٣.٩درصد بوده است.

بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام  ٨.٨ درصد افزایش
بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام ٧.٨ درصد افزایش
بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام ١٣.٧ درصد

     منبع: مرکز آمار ایران

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان