پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

سه شنبه, 30 دی 1399 | 2021 Tuesday 19 January  

آفتاب ایلام| پلمب دانشگاه پیام نور ایلام، انجام یک وظیفه است و نیازمند تبریک و منت، تبلیغ نیست. این اقدام ابتدایی‌ترین وظیفه یک ضابط است و شهرداری نیز در اجرای مصوبات کمیسیون ماده 100 ضابطی است و ملزم به اجرا.

هرچند این ضابط در تلاش است  تا با این اقدام ابتدایی مانور تبلیغاتی برپا کند. اما افکار عمومی واقف بر آن است که یک اقدام ابتدایی نیازمند شاعران غزل و حماسه نیست که در وصف آن غزل و حماسه‌سرایی کنند.

با این وصف پیشنهاد آن است که نیوجرسی‌های اجرای مصوبات ماده 100 بر ورودی پروژه‌ها و انبوه‌سازانی نیز قرار گیرد که در کوچه‌های 6 متری و 12 متری ایلام بدون در نظر گرفتن پارکینگ شش و هفت‌طبقه ساخت‌وساز کرده‌اند و به مدد داشتن ارتباط و "کس" و "دست "گوششان‌"بدهکار نبوده و نیست و هیچ نیوجرسی نیز درب ورودی آنان را مسدود نکرده است و در آینده نیز نخواهد کرد.

نیوجرسی‌هایی که یک مرکز فرهنگی و یا یک مغازه‌دار بخت‌برگشته"‌بی‌کس" و" بی‌دست" را نشانه گرفته است زمانی استانداردهای آن نیوجرسی باسیمان و میلگرد  قوی و قابل‌اعتماد خواهد بود که انبوه‌سازان خاطی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز عیان را نیز مانع شود والا آن نیوجرسی از استاندارد لازم برخوردار نیست.

تلاش برای برخورد با  نادیده انگاری تخلفات  و تعارض منافع  که عملاً مشوق تخلفات ساخت‌وساز شهری است راهکاری است که اگر به اجرا درآید نیازی به نیوجرسی‌های خبرساز نیز نخواهد بود و مجریان نیز نصب یک نیوجرسی را حماسه تلقی نخواهند کرد و برخی نیز ذوق‌زده نخواهند شد.

منبع: آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان