پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 | 2021 Wednesday 20 January  

برج هنر ایلام پروژه‌ای است که در سال ۹۵ کلنگ زنی شده است و ساخت آن از همان سال تاکنون در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما معاون وزیر راه با ابهام زادایی گفت: تغییر کاربری نیاز فعلی آن است که ۴ سال است انجام نشده است.

آفتاب ایلام| علاقه به کلنگ‌زنی و قرار گرفتن مقابل دوربین و عشق به آن موجب شده است تا پروژه‌های متعددی در استان ایلام کلنگ زنی، خبری و مانور تبلیغی برای آنان ایجاد شود، اما در عمل در حد همان گلنک، عکس و دوربین باقی‌مانده باشند.

یکی از این پروژه‌ها «برج هنر اسلامی» است که کلنگ آن در تاریخ 4 شهریور 1395 با حضور «علی‌اصغر فانی» وزیر وقت آموزش‌وپرورش که به‌عنوان نماینده‌ی هیئت دولت به استان ایلام سفرکرده بود به انجام رسید.

«برج هنر اسلامی» که به گفته وزیر وقت آموزش‌وپرورش به جهت تکمیل زیرساخت‌های فرهنگی و هنری و با نظر موافق شورای فرهنگ عمومی و تأمین اعتبار آن از طریق اعتبارات ملی تأمین‌شده بود، همچنان بعد از گذشت 4 سال در حد اسکلت بتونی باقیمانده است و نه‌تنها نتوانسته است پاتوقی برای کتاب، کتابخانه، کارگاه‌های آموزشی و فضای فرهنگی باشد بلکه به دغدغه و انتظاری برای اهل فرهنگ و هنر شده است.

این پروژه هر از چند وقت یک‌بار به‌عنوان سوژه خبری مسئولان استانی نیز برای مصاحبه، گزارش و قرار گرفتن در مقابل دوربین می‌شود و مسئولان استانی از تکمیل، تأمین اعتبار و رایزنی‌های ملی برای تأمین تجهیزات آن سخن می‌گویند و سخن و رایزنی آنان به کما می‌رود تا فصل دیگر و مصاحبه و گزارش و خبر دیگر و نتیجه‌ای آز آن‌که برای مردم حاصل‌شده است ائتلاف وقت برای گوش دادن و دیدن آن سخن و گزارش و خبر است.

ازاین‌دست گفته‌ها و خبرهای بی‌نتیجه سخنان علی‌اصغر کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام است که در تاریخ 4 آذر 1398 در مصاحبه با رسانه‌ها اظهار داشته است که؛ «مرحله نخست برج هنر اسلامی شهر ایلام با 80 درصد پیشرفت فیزیکی ماه آینده تکمیل می‌شود».

اما از سخنان مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام بیش از یک سال می‌گذرد و هنوز هم آنچه از برج هنر اسلامی ایلام قابل‌مشاهده است همان اسکلت بتونی است و نشانه‌ای از پیشرفت در آن عیان نیست.

این پروژه که به گفته احمد کرمی معاون عمرانی استانداری ایلام؛ با مساعدت‌ها و پیگیری‌های استاندار با کوچک‌ترین مشکل مالی روبرو نشده است امروز نیازمند اعتباری 15 میلیارد تومانی است که تحقق و تأمین اعتبار آن بنا به اظهارات مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایرآن‌که 20 آذرماه 99 به ایلام سفرکرده است، منوط به تغییر کاربری است و شرط تأمین اعتبار 15 میلیارد تومانی آن مشخص شدن کاربری‌های آن است که این تغییر کاربری بر عهده نهادهای ذی‌ربط استانی است.

به‌هرحال علاقه به کلنگ زنی و قرار گرفتن مقابل دوربین و عشق به آن در استان ایلام موجب آن شده است تا «برج هنر اسلامی» که تناقض گفتاری مدیران استانی را آشکار کرده است واژ منابع مالی به گفته معاون عمرانی استانداری ایلام با رایزنی استاندار ایلام بی‌نیاز بوده است بعد از گذشت 4 سال نیازمند اعتباری 15 میلیارد تومانی باشد و راه تأمین این اعتبار نیز تغییر کاربری است.

سفر 19 آذرماه 99 مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران پرده از کم‌کاری و قصور مسئولان مدعی پیشرفت 80 درصدی و بی‌نیازی از اعتبار و نتیجه رایزنی‌ها برای «برج هنر اسلامی» برداشت و افکار عمومی را به این سؤال از مسئولان استانی وا‌داشت که از آنان بپرسند که؛ چرا در مدت 4 سال نتوانسته‌اید تغییر کاربری «برج هنر اسلامی» را به انجام برسانید؟

افکار عمومی در استان ایلام بر این باور است پروژه «برج هنر اسلامی» که برخی مدیران از پیشرفت فیزیکی 80 درصدی آن خبر داده‌اند و 4 سال در انتظار تغییر کاربری است، شاید سال‌ها طول بکشد تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی آن را به تماشا بنشینند و انتظارشان از مسئولان آن است که از کلنگ زنی و قرار گرفتن مقابل دوربین و وعده‌های دروغ پرهیز کنند.

فعلاُ  پروژه «برج هنر اسلامی» در هاله‌ای از ابهام است و مسئولان برای پاسخ به این ابهام سکوت پیشه‌ کرده‌اند.

منبع: آفتاب ایلام

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان