پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

دوشنبه, 30 فروردین 1400 | 2021 Monday 19 April  

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور را اعلام کرد.

آفتاب ایلام| سیماسادات لاری درمورد امار امروز کرونا در ایران گفت: از دیروز تا امروز ۲۲ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۲۰۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۸۶ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۸۱۸ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۱ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.

به گفته وی، خوشبختانه تا کنون ۸۰۰ هزار و ۸۵۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: ۵۷۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی ادامه داد: تا کنون ۶ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۹۷۴ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گفته لاری، در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۳۱ شهرستان نارنجی و ۲۰۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین درباره شهر‌های در وضعیت قرمز کرونا گفت: شهرستان‌های زرین دشت در استان فارس، بافت در استان کرمان، گمیشان در استان گلستان، آستارا، بندرانزلی، رودسر و تالش در استان گیلان و آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا در استان مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های رکورددار ابتلا و مرگ کرونا در هفته گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: شرایط کنونی بیماری در کشور به رغم بهبود نسبت به هفته‌های گذشته، همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و نباید تحت هیچ شرایطی وضعیت را مطلوب فرض کنیم.

لاری با اشاره به کاهش شهر‌های با وضعیت قرمز کرونا در کشور، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز در کشور هستیم. به طوری که در حال حاضر فقط ۱۲ شهر قرمز هستند. در گیلان چهار شهر آستارا، بندر انزلی، رودسر و تالش قرمز هستند. در مازندران پنج شهر آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا نیز قرمز هستند. در عین حال شهر زرین دشت در فارس، بافت در کرمان و گمیشان در گلستان نیز در وضعیت قرمز به سر می‌برند که هنوز روند نزولی نداشتند و مردم و مسئولان این شهر‌ها باید بیشترین دقت را داشته باشند.

وی افزود: مابقی شهرستان‌های کشور یعنی ۲۳۱ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲۰۵ شهرستان در وضعیت زرد بیماری قرار دارند.

لاری ادامه داد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته سوم آذر ماه در کشور حدود ۱۳.۵ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان‌های ایلام، اردبیل، تهران و گلستان بوده است. میزان بروز در استان‌های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است. همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته سوم آذر ماه حدود ۳۰.۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در این شاخص، به ترتیب در استان‌های اربیل، یزد، زنجان و آذربایجان غربی و ایلام بوده است.

وی تاکید کرد: علی رغم کاهش در تعداد شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و همچنین کاهش در موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشورمان که مرهون همکاری مسئولانه مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی، توسعه همکاری‌های بین بخشی و همچنین تلاش‌های شبانه روزی پرسنل نظام سلامت بوده است، نمودار وضعیت بستری بیماری کووید-۱۹ در برخی استان‌های شمالی رو به صعود است؛ بنابراین شرایط کنونی بیماری در کشور به رغم بهبود نسبت به هفته‌های گذشته، همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و نباید تحت هیچ شرایطی وضعیت را مطلوب فرض کنیم.

لاری گفت: مطمئنا در صورت هرگونه عادی انگاری شرایط، زمستانی به مراتب سخت‌تر از پاییز در پیش خواهیم داشت.

منبع: اقتصاد24

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان