پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 | 2021 Wednesday 20 January  

آفتاب ایلام|  بررسی کارنامه سلیمانی دشتکی از معارفه تا پایان دولت تدبیر به موفقییت‌ها و ناکامی‌های بیست و یکمین استاندار ایلام خواهد پرداخت و مرجع بررسی این کارنامه مطالب و مستندات منتشره در رسانه‌های استان ایلام خواهد بود و تلاش خواهد شد انصاف در تحلیل رعایت  شود.

2 مهرماه 1396 خبرگزاری‌ها از انتخاب قاسم سلیمانی دشتکی به‌عنوان استاندار ایلام خبر دادند و این خبر در روز دوشنبه 10 مهرماه 96 محقق و بیست و یکمین استاندار ایلام با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن سازمان فنی و حرفه‌ای استان معارفه شد.

سلیمانی دشتکی در این مراسم همکاری و تلاش برای برنامه‌های دولت، راه‌اندازی مرز چیلات، منطقه آزاد تجاری و تقویت حوزه گردشگری را به‌عنوان اهداف و اولویت‌های خود ذکر کرد.[1]

نخستین جلسه شورای اداری استاندار تازه منصوب ایلام با کلیدواژه‌هایی چون "مدیران به ردیف‌های استانی قانع نباشند"، "مطالبات مردمی"، " نامه‌ای که وارد اتاق مدیران می‌شود باید حداکثر تا 24 ساعت انجام شود"،"مدیران منتظر نامه، بخشنامه، اعلام نیاز، درخواست مردم و خواهش صاحبان فن و سرمایه نباشند" و" گسترانیدن فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران" همراه بود[2]

واژه‌هایی نشان داد، استاندار تازه منصوبه ایلام فاقد برنامه مدون برای توسعه استان ایلام است و از نبود برنامه و استراتژی و افق روشن برای داشتن کارنامه مشخص در پایان تصدی خود برخوردار نیست.

کلیدواژه‌های بکار رفته در نخستین نشست شورای اداری که روش جاری قاسم سلیمانی را برای مدت تصدی بر استان ایلام  بود و قاعده آن این بود که در این روش جاری فرآیندهای همه‌جانبه از اقتصاد و سیاست تا فرهنگ و اجتماع را تشریح و روش‌های کار و دانش و اطلاعات یا رهنمودهایی را انتقال می‌داد چنین نشد و به واژه‌های عنوانی اکتفا کرد و از همان ابتدا برای ناظران و مدیران باتجربه که سابقه خدمت با استانداران یا مقامات قُدر در شیوه مدیریتی تجربه داشتند عیان کرد که با این واژه‌ها و بیان آنان نمی‌توان به توسعه استان امیدوار بود و صرف انجام امور روزمره نوید دیگری از سخنان استاندار جدید استان دیده نشد.

قاسم سلیمانی دشتکی  از نخستین جلسه شور اداری در مهرماه 96 تاکنون بر این واژه‌ها تأکید و در هر نشست و محفل و مجلسی آنان را تکرار می‌کند. تکرار واژه‌های چون راه‌اندازی مرز چیلات و منطقه آزاد تجاری و پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه‌گذاران هرچند واژه‌های دلربایی است و برای میز خطابه مناسب اما بعد از گذشت نزدیک به 4 سال از گفتن  و تکرار و تأکید توسط استاندار ایلام که در نخستین نشست شورای اداری طرح موضوع شده است به نتیجه نرسیده است.

بهتر آن است که استاندار ایلام چرایی عدم موفقیت در عملی کردن وعده‌های معارفه خود و نخستین نشست شورای اداری در سال 96 افکار عمومی را اقناع کند که چرا؟ این وعده‌ها محقق نشده است.

ادامه دارد....

 [1] سایت فریاد نیوز به آدرس:http://www.faryad.ir/i/3177
 [2] هفته نامه پیک ایلام هفته سوم مهر 96

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان