پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 | 2021 Wednesday 20 January  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام:

زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی متقاضیان مسکن کارگری تمدید شد.

۱۳۹۹/۱۰/۱۵ چاپ

به گزارش آفتاب ایلام؛ شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با بیان این‌که زمان واریز اولیه و تکمیل موجودی این متقاضیان تا پنجم دیماه بوده است، گفت: با مذاکرات صورت گرفته بین دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی، این زمان برای جامعه هدف تمدید شد.

شیرخانی با اشاره به تفاهمنامه فی مابین وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی در برای مسکن کارگران، گفت: در طرح اقدام ملی مسکن کارگری تعداد ۴۲۲۴ نفر از جامعه هدف که متشکل از کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی و زنان سرپرست خانوار می باشد ثبت نام نموده اند که با توجه به احراز شرایط متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن، چنانچه تاکنون موفق به افتتاح حساب و واریز مبلغ آورده اولیه نشدند در فرصت باقیمانده نسبت به تکمیل موجودی اقدام نمایید.
شیرخانی تصریح کرد: آمار ثبت نام شدگان در این طرح به تفکیک شهرستان توسط وزارت متبوع اعلام شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ایلام افزود: تسهیلات و اقدامات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ویژه کارگران، بازنشستگان و سایر گروه های هدف مشمول متقاضیانی خواهد شد که پرداخت اولیه آن ها کامل شده باشد.
وی گفت: بانک توسعه تعاون وام صد میلیون تومانی برای تامین مسکن در اختیار کارگران قرار می‌دهد که از بین آنها کارگرانی که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و واجد شرایط هستند در اولویت پرداخت وام قرار خواهند گرفت.
شیرخانی با بیان اینکه علاوه بر کارگران، تعاونی‌ها هم جزء مشمولین وام صد میلیون تومانی هستند افزود: آنهایی که در قالب تعاونی متقاضی ساخت مسکن هستند می‌توانند این وام صد میلیون تومانی را علاوه بر سایر تسهیلات دریافت کنند.
وی در ادامه گفت: مسکن یکی از الزامات اولیه در راستای صیانت از جامعه کار و تلاش است و کارگر اگر دارای مسکن باشد و از این بابت دغدغه‌ای نداشته باشد با آرامش روحی و روانی بیشتری در کار و تولید ایفای نقش می‌کند و این مهم اثرات اجتماعی و اقتصادی زیادی بر خانواده‌ها دارد.
آفتاب ایلام

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان