پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

شنبه, 27 دی 1399 | 2021 Saturday 16 January  

 به گزارش آفتاب ایلام، خزایی رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با اعلام این خبر نویدبخش گفت:با تلاش شبانه‌روزی همکاران مجتمع پتروشیمی ایلام، تولید پلی‌اتیلن سنگین در گرید‌های مختلف از مرز یک میلیون تن گذشت.
مهندس خزایی اظهار داشت:کسب این موفقیت ارزشمند حاصل خودباوری ، تلاش و دانش متخصصان و فرزندان این مرز و بوم و نتیجه‌ی کوشش و تعهد در جهت تحقق شعار "جهش تولید" بوده است.
رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام با بیان اینکه واحد HDEP در سال ۹۳ با حضور دکتر روحانی ریاست محترم جمهور به بهره‌برداری رسید ، افزود: ظرفیت تولید در این واحد ۳۰۰ هزار تن در سال و ۴۰ تن در ساعت است که با راه‌اندازی الفین این میزان به ۴۵۰ هزار تن در سال افزایش پیدا کرده است.
وی به راه‌اندازی الفین و تولید ۷۵۰ هزار تن محصول در سال شامل اتیلن ، پروپیلن، بنزین پیرولیز و سوخت مایع اشاره داشت و ادامه داد:راه اندازی دو واحد الفین و شیرین‌سازی با دستان پرتوان متخصصان داخلی و بدون حضور سازندگان و کارشناسان خارجی و در شرایط تحریم‌های ظالمانه صورت گرفت.
مهندس خزایی لزوم توجه جدی مسئولان استان به ایجاد صنایع پایین‌دست و تکمیلی صنعت پتروشیمی در ایلام را خواستار شد و افزود:با احداث صنایع تکمیلی در پایین‌دست پتروشیمی ضمن ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی، اشتغال استان متحول خواهد شد.
وی میزان اشتغال نیروهای بومی استان و منطقه در پتروشیمی ایلام در سطوح کارفرما ۹۰ و پیمانکاری را بیش از ۹۵ درصد عنوان کرد و افزود:الفین سیزدهم تنها واحد الفین در کشور است که با دست فرزندان شایسته‌ بومی و داخلی و بدون حضور خارجی‌ها راه‌اندازی شده است.
مهندس رضا کاکایی رئیس واحد HD مجتمع پتروشیمی ایلام نیز گفت:از سال ۹۲ که واحد HDEP وارد مدار تولید شده تا ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ ، بیش از یک میلیون و ۴۱ هزار تن محصول تولید شده است.
وی ظرفیت دریافت خوراک را ۴۰ تن در ساعت عنوان کرد و ادامه داد:با همت همکاران واحد HD رکورد اخذ خوراک به میزان ۴۱ تن در ساعت نیز ثبت شده است.
مهندس کاکایی به ثبت رکورد ۱۲۰ روز تولید پایدار بدون وقفه پلی‌اتیلن سنگین در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت:از فروردین امسال تا امروز ۱۳۳ هزار تن محصول در گریدهای فیلم، لوله، تزریقی و بادی تولید شده است.
روابط عمومی شرکت پتروشیمی ایلام ، ثبت رکورد ۱۲۰ روز تولید پایدار، ۴۱/۲ تن در ساعت دریافت خوراک و تولید یک میلیون تن پلی‌اتیلن سنگین که با تلاش مجموعه‌ مدیریت، هیات مدیره ، کارکنان و کارگران مجتمع شرکت پتروشیمی ایلام و حمایت‌های هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت سرمایه گذاری ایرانیان رقم خورده است را تبریک و تهنیت عرض می‌نماید.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان