پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 | 2021 Wednesday 20 January  
نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام گفت: ثبت عملیات فتح میمک در روزشمار جنگ به نام روز عشایر و دفاع مقدس یک ضرورت است.

حجت الاسلام الله‌نور کریمی‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: ثبت عملیات فتح میمک با توجه به ابعاد و ارزش آن، در روزشمار جنگ به نام روز عشایر و دفاع مقدس یک ضرورت است که باید نسبت به آن اهتمام داشت.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام گفت: فتح میمک نخستین عملیات هدفمند و پیروز و غرور آفرین دوران دفاع مقدس است که در این عملیات هیمنه ارتش تا بن دندان مسلح صدام را شکست و ارتفاعات حساس و استراتژی میمک را آزاد کرد.

وی افزود: این عملیات با محوریت عشایر استان و فرماندهی ارتش در حساس‌ترین لحظات دوران دفاع مقدس انجام شد و عشایر استان حریف‌طلبی صدام را به فرار ارتش صدام تبدیل کردند؛ لذا لازم است که در تاریخ دفاع مقدس نام و نشان داشته باشد.

کریمی‌تبار عملیات فتح میمک را هویت مردم ایلام و عشایر غیور این استان عنوان کرد و گفت: غفلت از ثبت این روز تاریخی و سرنوشت‌ساز دوران دفاع مقدس و بی‌توجهی در ثبت آن در روزشمار جنگ به نام عشایر، اجحاف به عشایر غیوری است که با کمترین امکانات و فقط با اراده و توکل به خدا فاتح ارتفاعات میمک شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه ایلام در ادامه ثبت این روز تاریخی و قرار دادن آن در روز شمار جنگ به نام روز عشایر و دفاع مقدس را خواسته مردم ایلام و جامعه عشایر استان عنوان کرد و افزود: متأسفانه نهادهای مسئول به عملیات مهم و استراتژی فتح میمک آنچنان که باید توجه نمی‌کنند و در ثبت آن دچار غفلت شده‌اند.

وی از مسئولان فرهنگی و سیاسی استان خواست و گفت: تلاش و رایزنی برای ثبت این روز مهم در روزشمار تاریخ دفاع مقدس ثبت هویت مردم و عشایر ایلام است و برای این اقدام تلاش کنید.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان