پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 | 2021 Wednesday 20 January  
وجود نقاط تصادف‌خیز در جاده‌های استان ایلام نیازمند تامین اعتبار ملی است؛ هرچند تاکنون بخشی از این نقاط با پیگیری مسئولان مربوطه رفع مشکل شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد است.

آفتاب ایلام| راه، انسان، وسیله نقلیه و محیط نقش ویژه‌ای در تصادفات دارند. بدون شک راه و وضعیت هندسی و فنی آن به‌عنوان یکی از ارکان ترافیک نقش مهمی در وقوع تصادفات دارد. اصلاح یا حذف نقاط تصادف خیز تأثیر مهمی در ارتقای ایمنی و کاهش حوادث ترافیکی و کاهش خسارات دارند.

با این مقدمه استان ایلام به‌عنوان استانی کوهستانی و دارای جاده‌های اصلی و فرعی با داشتن پیچ‌های خطرناک و نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای مستلزم توجه ویژه مسئولان برنامه‌ریز برای اصلاح این نقاط که مؤثر در تصادفات جاده‌ای است می‌باشد.

وجود 68 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های استان ایلام اهمیت موضوع را دوچندان می‌کند که حساسیت به این مهم افزون شود.

به گفته سرهنگ رضا همتی‌زاده، رئیس پلیس راهور استان ایلام؛ نقاط حادثه خیز استان سهم 60 درصدی در تصادفات را دارا بوده است و کاهش این سهم نیازمند اصلاح و ایمن سازی نقاط حادثه ساز جاده‌ای است.

نورالله دلخواه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز از بر طرف کردن مشکل نقاط حادثه‌خیز سخن گفت و اظهار داشت: 68 نقطه حادثه‌ساز استان ایلام به 14 نقطه کاهش یافته است.

دلخواه گفت: 54 نقطه اصلاح شده از مجموع 68 نقطه حادثه ساز جاده‌ای با اصلاح هندسی، نصب علائم هشدار دهند و باز دارنده و در برخی نقاط نیز با نصب دیوارهای بتونی تفکیک شده‌اند.

وی حساسیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به ایمن‌سازی جاده‌های استان را یادآور شد و گفت: برای تحقق این حساسیت که به ایمنی سفر شهروندان منجر می‌شود اقدام به نصب   104 دستگاه دوربین نظارتی تصویری ، ایمن‌سازی 25 مدرسه حاشیه‌ جاده‌ها نیز انجام شده است

آفتاب ایلام؛ سهم 60 درصدی تصادفات در جاده‌های برون شهری و وجود 68 نقطه حادثه خیز احصا شده در جاده‌های ایلام هرچند مورد توجه مسئولان استانی است اما به جهت پیشگیری از حوادث ناگوار تصادف و افزایش آمارها که منجر به جرح، مرگ و خسارت و یا ترکیبی از این سه می‌شود می‌طلبد که در برنامه‌های ملی هزینه و اعتبارات برای رفع نقاط تصادف خیز و اصلاح جاده‌های ایلام در اختیار قرار گیرد.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان