پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

چهارشنبه, 01 بهمن 1399 | 2021 Wednesday 20 January  

آفتاب ایلام| سومین بخش از سلسله یاداشت‌های "کارنامه سلیمانی دشتکی از معارفه تا پایان دولت تدبیر " را با ذکر نکاتی چند آغاز می‌کنیم؛

- در این یاداشت‌ها و یاداشت‌های آتی منظور از بررسی عملکرد در حوزه وظایف تکلیفی استاندار ایلام نیست بلکه در کارنامه قاسم سلیمانی در استانداری ایلام به وعده‌ها، اهداف و برنامه‌های عنوانی خارج از وظایف تکلیفی اشاره خواهد شد. برای روشن شدن موضوع به ذکر مثالی اشاره می‌کنیم و آن اینکه اگر بودجه استانی در سال 1399 «N» تومان بوده است  اما در سال 1400 به علت افزایش هزینه‌های جاری که معمولا صرف حفظ و نگهداری ظرفیت های موجود می شود و برای اعمال حاکمیت دولت صورت می گیرد.و و نیز درامد اقتصادی در پی ندارند به«N2» رسیده باشد آیا می‌توان گفت؛ این از موفقیت و رایزنی استاندار یا هر شخص دیگر است؟ مسلما خیر چرا که این افزایش ملی و ناشی از مولفه‌هایی است که هرساله در هر کشوری حادث می‌شود.

- بر این مبنا برگزاری 24 جلسه نیز به جای 12 جلسه هم مبنای موفقیت یک استاندار و مدیر نخواهد بود آن چه در این یاداشت مد نظر است و به بررسی گذاشته می‌شود موفقیت‌های خارج از وظایف تکلیفی است والا اگر منظور از کارنامه پاراف تعداد نامه‌های وارده و صادره باشد و یا حضور در جلسات و تعداد مصوبات الا ماشاالله می‌توان صغری و کبری  چید  و عملکرد بیان کرد و آن را به عنوان موفقیت به خورد خلق‌الله داد.

- مستند این یاداشت‌ها کلید واژه‌های مطرح شده در سخنان قاسم سلیمانی دشتکی در مصاحبه‌ها، نشست‌ها و سخنرانی‌ها منتشر شده در رسانه‌های رسمی کشور و استان است .

دیگر نکته در این یاداشت بیان عملکرد قاسم سلیمانی دشتکی در جایگاه استاندار ایلام است نه شخصیت حقیقی ایشان که این قلم به شخصیت حقیقی استاندار ایلام ادعای احترام و بر شخصیت حقوقی ایشان نقد دارد.

به هرحال استاندار بیست ویکم ایلام در جلسه معارفه خود علاوه بر منطقه آزاد مهران به حوزه گردشگری استان ایلام اشاره و آن را از اولویت‌های خود عنوان کرد.

اما این اولویت که از جمله برنامه‌های سلیمانی دشتکی در جلسه معارفه بود و قاعدتاً اولویت‌های انتخابی باید از توجه بیشتری برخوردار شوند مورد توجه قرار نگرفت و سلیمانی دشتکی در تاریخ 4  شهریور ۱۳۹۷ " گفت؛ حوزه گردشگری ایلام در جذب تسهیلات اشتغال عملکرد قابل دفاعی ندارد"  و در همین نشست بیان داشت:"ظرفیت های حوزه گردشگری استان با وجود استعدادهای فراوان و عزم دولت برای ایجاد حرکت و نشاط در این عرصه همچنان ناشناخته باقیمانده است."

"تاکنون عملکرد قابل دفاعی را مشاهده نمی کنیم"، "استان های دیگر در این زمنیه توفیقات بیشتری داشته اند"1نیز بیانات سلیمانی دشتکی در این ارتباط است که صراحتاً ناموفق بودن برنامه‌های خود در حوزه گردشگری را بیان کرده است.

سلیمانی دشتکی در تاریخ 9 مهر ماه 98 از بی نظیر بودن ظرفیت‌های گردشگری استان ایلام خبر داد و گفت: "بخش بازرگانی و بازاریابی این حوزه خصوصاً در کشور عراق باید فعال شود."، "در کنار گردشگری مذهبی، طبیعت‌گردی، توریست درمانی نیز یکی از مقوله‌های مهم در بحث گردشگری است که باید نسبت به این مهم نیز اهتمام جدی داشته باشیم." 2 استاندار ایلام درتاریخ 29تیرماه 99 به" ظرفیت  ۱۰ هزار تفری  اشتغال در حوزه گردشگری  استان نیز اشاره کرد."3

بنطر می رسد در اولویت قرار دادن حوزه گردشگری برای استاندار ایلام ، ظرفیت ده هزار نفری حوزه اشتغال، بی نظیر بودن این ظرفیت در استان ایلام، استعداد فرآوان و عزم دولت برای ایجاد حرکت و نشاط در این عرصه در استان ایلام ناشناخته و عملکرد سلیمانی دشتکی در این حوزه کارنامه موفقی نیست.

استناد این نظر گفته قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام  است که در تاریخ 18 نیرماه 99 عنوان کرد"ظرفیت‌های گردشگری ایلام بدرستی استفاده نشده است"4

منبع:

1 - خبرگزاری مهر لینگ خبرmehrnews.com/xMhsJ

2-خبرگزاری میراث آریا لینگ خبر chtn.ir/news/139807095

3- خبرگزاری شبستان لینگ خبر http://shabestan.ir/detail/News/950788

4- خبرگزاری ایرنا لینگ خبر www.irna.ir/news/83848475/

 نویسنده: رضا میرزاد

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان