پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

دوشنبه, 18 اسفند 1399 | 2021 Monday 08 March  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام:

۷۶۰۰ نفر از کارکنان استان ایلام به کرونا مبتلا شدند

۱۳۹۹/۱۰/۲۸ چاپ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: تاکنون هفت هزار و ۶۸۰ نفر از کارکنان استان ایلام به کرونا مبتلا شده اند.

آفتاب ایلام| محمد کریمیان عصر شنبه در جلسه ستاد استانی کرونا در ایلام اظهار کرد: خوشبختانه بعد از پیک بیماری در آبان‌ماه، در دیماه شرایط در استان بهتر شده و به جز شهرستان‌های دره‌شهر و آبدانان، تمام شهرستان‌های استان دارای وضعیت آبی است.

 وی افزود: در حال حاضر تعداد ۳۲ بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت‌های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد ۲۳ هزار و ۲۵۸ مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته‌اند.

 کریمیان بیان کرد: وضعیت ابتلای افراد در استان برحسب جنس، درصد ابتلا در مردان ۶۰ درصد شامل ۱۴ هزار و ۴۸۹ مورد و در زنان ۴۰ درصد شامل ۹ هزار و ۹۱۱ مورد بوده و درصد فوت در مردان ۵۸ درصد شامل ۳۷۸ مورد و در زنان ۴۲ درصد شامل ۲۷۹ مورد بوده است.

 وی اضافه کرد: ۲۳ درصد بیماران کرونایی و ۷۶ درصد از متوفیان این بیماری، دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: وضعیت میانگین سنی مبتلایان ۴۲.۲ سال و میانگین سنی متوفیان نیز ۵۷.۴ سال بوده است.

 وی گفت: میزان بروز بیماری در ۱۰ هزار نفر جمعیت، شهرستان‌های ایلام با ۵۲۷ و ایوان با ۵۰۳ نفر و بدره با ۴۵۹ رده‌های اول تا سوم را دارند و میانگین کل استان نیز رقم ۴۲۱ در ۱۰ هزار نفر است.

 وی تصریح کرد: وضعیت ابتلای شاغلین در استان تعداد هفت هزار و ۶۸۰ نفر بوده که از این رقم، بخش بهداشت تعداد ۷۰۹ مورد، بخش درمان تعداد یک هزار و ۳۴۳ مورد و ادارات، بانک‌ها و شرکت‌ها نیز تعداد پنج هزار و ۶۲۸ نفر بوده است.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان