پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

دوشنبه, 18 اسفند 1399 | 2021 Monday 08 March  
مردم ولایتمدار ایلام در اقصی نقاط استان ایلام با لحاظ کردن پروتکل‌های بهداشتی و به دور از دسته روی و تجمع با سیاه پوش کردن میادین و خیابان‌ها و سر درب منازل  در شهادت حضرت فاطمه(س) به سوگ نشستند.

آفتاب ایلام| مردم ولایتمدار ایلام در اقصی نقاط استان ایلام با لحاظ کردن پروتکل‌های بهداشتی و به دور از دسته روی و تجمع با سیاه پوش کردن میادین و خیابان‌ها و سر درب منازل در شهادت حضرت فاطمه(س) به سوگ نشستند.

ایلامی‌های عزادار در  سوگ دخت گرامی اسلام حضرت زهرای مرضیه (س)  در فضای مجازی به بیان فضایل و مناقب آن حضرت پرداخته و به بیان فضائل، سیره و ذکر مناقب و مصائب ام ابیها حضرت صدیقه کبری (س) و نحوه شهادت این بانوی بزرگ به تولید محتوی فاخر پرداخته و با روشن کردن بلندگوی مساجد، تکایا و اماکن متبرکه مراسم عزا برگزار کردند.

محافل و مجالس عزاداری در فضای مجازی، پخش مراسم نوحه خوانی و سینه زنی در تمام مساجد و تکایا و اماکن متبرکه، سیاه پوش کردن میادین، خیابان‌ها و سر درب منازل، تولید محتوی فاخر و متناسب با این روز ، برگزاری محافل انس با قرآن کریم در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های متنوع فرهنگی، بصیرتی و مذهبی دیگر از جمله مواردی است که توسط خبرنگاران تسنیم در سراسر استان ایلام انجام شده است.

گزارش آفتاب ایلامدر استان ایلام حاکی از آن است در این روز که روز ‌سوگ دخت گرامی اسلام حضرت زهرای مرضیه (س) است هیچ نقطه‌ای از ایلام بی بهره از معنویت این روز نبوده است و در تمام نقاط مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه(س) برگزار شده است.

حجت الاسلام محمد فتاحی  نیز از برگزاری مراسم عزای دخت گرامی اسلام حضرت زهرای مرضیه (س) را در بیش از 900 هیئت مذهبی یادآورشد و اظهار داشت: به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم سوگواری دخت گرامی اسلام حضرت زهرای مرضیه (س)  در استان ایلام بدون دسته روی و در فضای مجازی انجام شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: به رغم برگزاری مراسم در فضای مجازی، مردم ایلام با سیاه پوش کردن معابر و میادین و سردرب منازل خود ارادت به ساحت مقدس این بانوی نمونه و بی نظیر اسلام را عیان کردند.

وی افزود: هرچند برگزاری مراسم در فضای مجازی بوده است اما بازخورد این مراسم و تولید محتوی فاخر، حضور مداحان و سخنرانان و اهل وعظ و خطابه در فضای مجازی چیزی کم از فضای واقعی نداشته است و مردم از این فضا نهایت استفاده را برای عرض ارادت به پیشگاه دخت گرامی اسلام حضرت زهرای مرضیه (س) انجام داده‌اند.نویسنده: سمیه میری

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان