پایگاه خبری و تحلیلی ایلام

دوشنبه, 18 اسفند 1399 | 2021 Monday 08 March  
 معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به تدوین اطلس کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان‌های کشور گفت: این اطلس در حال تدوین است و از سال آینده مرحله اجرایی آن آغاز می‌شود.

آفتاب ایلام| فاطمه رضوان‌مدنی صبح امروز در حاشیه سفر به استان ایلام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان‌های کشور براساس اطلس مربوطه و نگاه بومی ممکن است.

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: این اطلس در حال تدوین است و از سال آینده مرحله اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی افزود: در اطلس پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آمار، علل و عوامل، نرخ، سن، جنسیت و سایر اطلاعات احصا و سپس با توجه به فراوانی آماری برای آن اقدامات پیشگیرانه انجام می‌شود.

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سؤال که "با توجه به فراوانی آمار خودکشی در استان ایلام چه برنامه و راهکاری توسط بهزیستی در حال انجام است؟" گفت: پیشگیری از خودکشی از وظایف وزارت بهداشت بوده است و بهزیستی نیز در این زمینه اقدامات پیشگیرانه دارد.

رضوان‌مدنی در ادامه افزود: طرح‌های ویژه پیشگیری از خودکشی در 5 استان ایلام، کرمانشاه، همدان، خوزستان و لرستان در حال انجام است.

وی افزود: اقدامات محله‌محور، استفاده از گروه‌های خودیار و بهره‌مندی از مؤسسه‌های مردم‌نهاد از برنامه‌های سازمان بهزیستی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

نظر شما:

security code
 
 
 

تمامی حقوق برای «آفتاب ایلام» محفوظ است

استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان